Podzim mnozí z nás považují za nepříliš optimistické období. Zřejmě je to dáno tím, že končí léto, začíná nový školní rok, nastupují studenější dny, zavčasu se stmívá, vstáváme do ranních mlh a sluníčka si užíváme v omezené síle. Nepodléhejte melancholii a vychutnejte si tento čas plnými doušky. Může být velice krásný, takový, jaký si jej uděláme. Zpomalte a obklopte se stylovými podzimními dekoraci. Ty vás totiž naladí na mnohem příjemnější vlnu.

Příroda je na podzim nádherná. Ačkoliv se připravuje na zimní spánek, stále nám má co nabídnut. Především pak listí, kterého jsou naráz plné ulice, cesty, parky i zahrady. Jejich barva se začíná měnit ze zelené na žlutou, oranžovou, červenou či hnědou, což ji dává jedinečné kouzlo. V přírodě lze rovněž nalézt spoustu různorodých plodů, jako jsou šípky, hloh, žaludy, kaštany, ořechy apod. Zapomenout nesmíme ani na ovoce a zeleninu. Vždyť třeba takové dýně, jsou charakteristickým prvkem podzimu. Inspirujete se tedy přírodou a přeneste toto roční období i k vám domů.

Vložte podzimní větvičky a květiny do vázy. Budou hrát všemi možnými barvami. Využít se dají i plastové květináče či proutěné košíky, do kterých si můžete vytvořit tematické aranžmá. Zasaďte vřesy, dolaďte větvičkami, doplňte různými drobnými dekoracemi na drátku, stuhou či lýkem, okrasnými dýněmi, zápichy na špejlích apod. Záleží na vaší zručnosti a fantazii. Typické podzimní rostliny společně s krásným květináčem by rozhodně neměly chybět ani u vás na zahrádce či balkoně.

Pusťte podzim domů. K dostání je nespočet trendových dekorací, díky kterým necháte sychravost za dveřmi, budete moci vnímat krásné barvičky a pohodovou atmosféru. Stylově vypadají girlandy z listí, jež stačí zavěsit do okna nebo třeba na garnýž. Zápichy s dýněmi, kterými lze ozdobit květináče, dodají šmrnc. Na poličku, jídelní nebo konferenční stůl postavte keramické postavičky s podzimními motivy, např. skřítci, houby, ježci apod.

 

Na podzim už lze pozorovat, že se dny výrazně krátí a brzy se začíná stmívat. I to má své výhody. Představte si situaci, jak sedíte k večeru ve svém oblíbeném křesle zachumlaní do deky, popíjíte horký čaj, čtete knížku nebo se díváte na televizi, zkrátka neděláte nic a jen relaxujete. Cítíte tu pohodovou atmosféru? Ještě více ji umocníte, když si zapálíte svíčku a rozsvítíte dekorativní světýlka. V současné době se nejedná jen o vánoční osvětlení, ale lze si jím prozářit a zpříjemnit interiér. Kdykoliv! Světlo můžete vnést jak do interiéru, tak exteriéru.

Osvětlení klidně nyní můžete zakomponovat do podzimních aranžmá. Vytvořte dekoraci sestávající se z různých prvků typických pro toto období – keramické hallowennské dýně, dekorativní osvětlení, větvičky a další.

Náš tip: Pakliže jste si dýně zamilovali, existuje spousta kreativních způsobů, jak si je vydlabat. Přinášíme pár tipů zde.

Inspirovali jsme vás? Souhlasíte, že i podzim má své jedinečné kouzlo. Začněte se zdobením svých příbytků co nejdříve, než přijdou na řadu vánoční dekorace. Vánoce jsou totiž za dveřmi a podzimní výzdobou si zpříjemníte čekání.

Pokud potřebujete nějaké ty dekorace nakoupit, pak navštivte stránky www.harasim.info, kde najdete spoustu stylových, moderních, sezónních i celoročních kousků.

Zdroj ilustračních fotografií: www.harasim.info