Vzdát se veškeré pracovní kariéry a zůstat doma s dětmi a starat se o rodinu? Na ženy, protože toto rozhodnutí stojí zejména na nich, se kladou vysoké nároky, ale jsou chvíle, kdy musí jít jejich tužby a kariéra stranou. Nemusí tomu tak být vždy, ženy mohou zůstat v kontaktu se svou dosavadní profesí a pracovat na své budoucnosti, chce to ale velkou dávku odvahy a plánování. A jak zvládnout snadno rodinu i práci? S pomocí chůvy je možné oboje. Jaké další výhody chůva rodině přináší?

Kariéra na druhé koleji? Ne!

Zůstat několik let na rodičovské dovolené? Ve většině profesí ženám ujede lidově řečeno vlak, proto po návratu neusilují o svou původní pozici nebo dokonce opouští obor, ve kterém měly nakročeno k zářné kariéře. Dlouhá izolace v podobě tří nebo šesti let při dvou dětech udělá u žen své, chybí znalosti i nejnovější trendy v dané specializaci, o pracovních návycích ani nemluvě. Ženy, které nechtějí zůstat v domácnosti, by měly proto uvažovat o práci z domova nebo o částečném úvazku, při kterém je zajištěné hlídání dětí od agentury.

Výhody pro rozpočet i dítě

Udržení kontaktu s dosavadním zaměstnavatelem nebo osobnostní rozvoj nejsou jedinými výhodami, které částečný úvazek nebo brigáda ženám na rodičovské dovolené přináší. Přivydělané peníze se v této nelehké inflační době hodí každé rodině, ale chůva je benefitem i pro samotné dítě, které se naučí větší samostatnosti a získá povědomí o autoritách jiných, než jsou rodiče. Školená chůva navíc dokáže plně nahradit rodičovskou péči a její svěřenci si osvojí nové dovednosti.

Flexibilita pro klid rodiny

Chůva je řešením pro rodiny, které chtějí dopřát svému dítěti dokonalou péči a pohodlí domova. Ceny za hlídání dětí jsou investicí, která se rodině rozhodně vyplatí, protože chůva je flexibilní a může zastoupit rodiče ve večerních hodinách i o víkendech. Pro renomovanou agenturu není problémem ani hlídání nemocných dětí či v noci, případně zajištění péče během firemních akcí či v hotelech, současně se nabízí služba též v cizím jazyce pro cizojazyčné a bilingvní rodiny.