Naučit se šít se pro mnoho lidí zdá velmi obtížné, ovšem když se naučíte správně navléknout obě nitě (vrchní i spodní) do šicího stroje, vybrat správnou látku, můžete se během pár měsíců naučit šít. Na internetu naleznete spoustu návodů a videí pro začátečníky i pokročilé, stačí se jen obrnit trochou trpělivosti a brzy začnete vytvářet i vy originální kousky.

Jedinečné domácí dekorace

V domácnosti může být šití skutečným důvodem vytvořením domova. K běžnému šití vám postačí levný šicí stroj ze supermarketu a můžete začít vytvářet dekorace podle časopisů. A nezabere to ani spoustu dovedností ani času. Pokud zvládnete stříhat látku a ušít rovnou čáru, můžete si vyrobit polštáře a závěsy pro každou místnost ve vašem domě.

Díky šicím schopnostem se váš dům stane domovem tím, že nechá vaši vlastní osobnost prosvítat – nemluvě o penězích, které ušetříte.

Látku vybírejte pečlivě, teplákovina metráž není pro šití závěsů a polštářů vhodná. Velmi ji však využijete při šití pro děti. Hodit se vám budou i průmyslové nitě.

Šijte dětem na míru

Vyrobit jednoduchou sbíranou sukni pro malou holčičku nebo roztomilé tričko pro chlapce opravdu není těžké. Obě tyto varianty nevyžadují mnoho dovedností a vaše děti je bude opravdu milovat. Navíc budou jedinečné pro vaše dítě a jeho zájmy. Minimální dovednosti v šití vám umožní ozdobit konfekční oděvy, díky nimž budou osobní a jedinečné.

Existuje tolik látek s dětskou tématikou, že to může být téměř ohromující. Pokud vaše dítě miluje vlaky nebo Disney, existují látky, ze kterých si můžete vybrat, abyste uspokojili jejich fascinaci. Ušijte něco jednoduchého jako povlak na polštář a můžete otřásat jejich malým světem.

Na webu takoy.cz objevíte velký výběr látek nejen s dětskými motivy.

Pokud se vaše šicí schopnosti zlepší, pořiďte si softshell metráž a ušijte sobě i celé rodině funkční bundy do deštivých podzimních dnů, které již klepou na dveře.