Solná lampa je krásným doplňkem, který má nejen estetické, ale také relaxační a příznivé zdravotní účinky. Umístit ji můžete do obývacího pokoje i ložnice. Jaké různé typy solných lamp existují a jak poznáte pravou solnou lampu?

Původ

U pravé solné lampy rozhoduje především původ. Solné lampy by měly pocházet z pohoří Himalájí, zpravidla z Pákistánu. Zde se totiž nachází solná ložiska stará stovky milionů let, která vznikla vysycháním moří na kamennou sůl. Z ložisek se poté dolují solné krystaly, které se zpracují do různých tvarů. Díky tomu je každá solná lampa trochu jiná, tedy unikátem.

Zútulnění domácnosti

Pokud hledáte zajímavou možnost zútulnění vaší domácnosti, jsou solné lampy originální volbou. Interiéru totiž propůjčují specifické osvětlení a zajímavý prvek. Krásným doplňkem jsou i solné lampy přírodní, které mají specifické tvary i barvu. Ta se totiž odvíjí od koncentrace minerálů. Zvolit si však do interiéru můžete nejen solnou lampu, ale také solné svícny. Do těch se vkládají svíčky, nejsou elektrické. I světlo vyzařující z nich je nesmírně příjemné. Tyto svícny jsou cenově dostupnější, než je tomu u solných lamp.

Zdravotní účinky

Solná lampa však není jen zajímavým doplňkem vaší domácnosti, ale přináší také příznivé účinky na lidské zdraví. Solné lampy zlepšují klima v interiéru. Příčinou je to, že dokáží záporně ionizovat vzduch, přičemž nejvyšší koncentrace záporných iontů v ovzduší je například na horách. Solné lampy působí relaxačně a jsou vhodné pro astmatiky a alergiky. Solné lampy totiž pomáhají lidem s respiračními problémy či s problémy krevního oběhu.

Praktický doplněk

Praktickým doplňkem, který přináší potěšení všem ženám, je tzv. yoni vajíčko. To je vyrobeno ze speciálního druhu kamene, polodrahokamu, který je opracován do tvaru vajíčka. Má příznivé zdravotní účinky.