Kvalitní výrobek mnohdy neznamená, že se musí jednat o výrobek drahý, který na sobě nese označení jako exkluzivní apod. Kvalitní potravina se pozná především podle složení, ale i toho, zda pochází z ekologického zemědělství.

Čtení etiket

Ono pověstné čtení etiket je klíčové především pro vás i vaše zdraví. Začněte tím, že si po nákupu přečtete etikety na výrobcích, tedy co všechno obsahují, popřípadě odkud pochází. Špatným znamením pro vás vždy bude příliš dlouhý seznam použitých ingrediencí při výrobě, pokud se tedy nejedná o vícedruhové koření. Často tak obyčejný výrobek v podobě jogurtu, sušenky apod. může obsahovat ve složení i více než 10 položek.

Snadno tak při čtení etiket zjistíte, co přesně konzumujete a můžete se tomuto výrobku vyvarovat. V obchodě si pak zkuste projít etiketu výrobků stejného typu od jiných výrobců.

Zbytečné látky

Alarmující pro vás budou i nejrůznější látky obsažené ve výrobcích, které vůbec neznáte, popřípadě se jedná o konzervanty, barviva a mnoho tzv. éček.

Kvalitní produkty

Na nabídku kvalitních produktů se soustředí Amylon.cz, jehož můžete znát například ve spojitosti s pečením. Amylon se však dnes již nezaměřuje jen na výrobky typu škrob, doplňky k pečení, ale i zdravá jídla v bio kvalitě. Nabízí například puding, který je bez lepku, navíc proteinový a můžete si zvolit nejrůznější příchutě. Dobrou volbou je i bezlepkový puding pro děti a obsahem vápníku.

Zdravé pokrmy

Stává se vám, že někdy jednoduše nestíháte a potřebujete rychle připravit zdravou dobrotu? Amylon nabízí také sladká a slaná jídla od českých výrobců v bio kvalitě, tedy bio produkty. Vyzkoušet tak můžete seitan, bramborové placky s kopřivou, celozrnné těsto na pizzu apod. Dopřejte si proto zdravější a kvalitnější varianty pokrmů, které budou přínosné pro vaše zdraví.