Při plánování cesty kamkoliv musíme vždy zvážit, jaké bude počasí, protože musíme vědět, co sbalit a co nosit, když jsme v našem cíli. V případě Chorvatska se klima může lišit, a proto existuje několik věcí, které je třeba zvážit při rozhodování, kdy je nejlepší čas navštívit Chorvatsko.

Během vaší dovolené v Chorvatsku je nutné rozlišit klima na pobřeží Jaderského moře a do vnitrozemských oblastí.

Pobřežní Chorvatsko

Pobřežní Chorvatsko má teplá až horká léta a mírné zimy. Nejlepší čas na návštěvu Chorvatska je v květnu a červnu nebo září a říjnu, kdy je počasí příjemné a slunečné. Díky tomu je ideální pro plavání a opalování. V těchto časech je také méně turistů než v letních měsících – červenci a srpnu, což je hlavní sezóna a mohou být velmi horké, zejména odpoledne. Od října do března může být pobřeží velmi klidné a řada hotelů a turistických atrakcí bývají uzavřena. Mírné zimy jsou však dobré pro prohlídky historických center v Dubrovníku, Splitu a Zadaru. Plavání by mělo být ideální od poloviny května. Nejdeštivější měsíc je prosinec. Zájezdy Chorvatsko nabízí po celý rok.

Vnitrozemí Chorvatska

V zimních měsících je ve vnitrozemí Chorvatska zima a dokonce se občas objevuje sníh, zejména ve vyšších polohách, kde se teplota pohybuje kolem bodu mrazu. Jaro je vynikající čas na cyklistiku, turistiku nebo turistiku na chorvatské dovolené. Velmi oblíbené jsou také Chorvatsko ostrovy, kterých je k dispozici turistům hned několik.

Oblíbená místa na výlety

Oblíbeným cílem výletů je historické město Dubrovník. Černá Hora , malebná země plná přírodních krás. Země, ve které můžete vyrazit na ranní turistiku v horském vzduchu a poté odpoledne se koupat v průzračném Jaderském moři, přestože Černá Hora je malá země, má všechno. A není to jen přírodní krása, která vás nechá beze slov, historie, kultura, kuchyně a lidé vás budou fascinovat, a to vše během jedné hodin jízdy od Dubrovníku.