Ložnice je místností, která je určena k odpočinku a spánku. Z toho důvodu byste se při vybavování ložnice měli řídit některými pravidly, díky kterým bude ložnice pro spánek a relaxaci vhodná. Jak si zařídit ložnici tak, aby se vám v ní dobře a klidně spalo?

Kvalitní povlečení

Mnohdy opomíjeným je právě kvalitní povlečení, tedy lůžkoviny, a dobře zvolené prostěradlo. Rozhodující je v tomto ohledu nejen materiál povlečení, ale také jeho barva. Do ložnice se hodí povlečení světlejších neutrálních barev, či barev pastelových. Tyto barvy totiž příjemně uklidňují a navodí klidný spánek. Dokonalé je například mikroplyšové povlečení, které je nesmírně příjemné. Hodit se vám v ložnici může také deka navíc, která navodí hřejivý pocit. A nezapomeňte na kvalitní polštáře, které budou dobře podpírat krční páteř.

Bez elektroniky

V ložnici byste v žádném případě neměli mít elektroniku, tedy stolní počítač či televizi. Elektronika váš spánek zbytečně ruší, navíc vystavení se světlu před spaním jen spánek oddaluje a spát se vám bude dokonce hůře. Do ložnice tedy elektronika rozhodně nepatří.

Zbavte se doplňků

Problémem v usínání může být také mnoho doplňků ve vaší ložnici, které klidné usínání zbytečně narušují. Zbavte se proto doplňků v ložnici, které nemají svůj účel a jen vás rozptylují. V ložnici by nemělo být ani příliš květin.

Atmosféra

Klíčové je, aby měla ložnice uklidňující atmosféru. Kromě toho, že ji sladíte do příjemných barev, odstraníte zbytečné doplňky a veškerou elektroniku, můžete atmosféru podpořit i vhodně zvolenými světly. Ideální jsou zónová světla, tedy světlo na čtení, pro příjemné přítmí apod. Do ložnice se hodí také aromalampy, solné lampy či svíčky. Nezapomínejte ani na byliny a vonné esence, které uklidňují a podporují klidné usínání.