Nabídka dětského sortimentu obuvi v Brně je široká a proto jsme se na základě kladných recenzí rozhodli navštívit jeden z nejdéle otevřených specializovaných obchodů, a to prodejnu Žirafka – zdravé dětské boty, která nabízí své služby již od roku 2008. Prodejna se nachází na náměstí 28. října, nedaleko stejnojmenné zastávky hromadné dopravy, vzdálená pak pouze jednu zastávku od Dětské nemocnice. I když je v okolí prodejny zavedena oblast modrých zón placeného stání, neměli jsme žádný problém s parkováním. Parkování je po dobu jedné hodiny při zaregistrování SPZ v parkovacím automatu zdarma, v sobotu pak bezplatné celý den.

Po příchodu nás uvítala usměvavá prodavačka, která se nás po vysvětlení, že bychom rádi pro naše čtenáře zjistili, jak tento obchůdek funguje a jaké služby nabízí, ochotně ujala. Ukázala nám, jakým způsobem každému dítěti na začátku nákupu změří velikost nohou, a vysvětlila na co přesně je třeba dávat pozor. Správné měření je zcela nezbytné pro výběr velikostně vhodné a dobře padnoucí obuvi. Záhy jsme měli možnost celý průběh měření a výběru obuvi shlédnout u dalších zákazníků. Bylo pro nás příjemným překvapením, jak prodavačka s rodiči konzultovala nejenom účelovost (tedy kde a jak je zamýšleno botičky nosit), ale i zdravotní indispozice dítěte. Poté co maminka popsala, jak by dle jejich představ měla bota i barevně vypadat a jaké preferuje zapínání, byly jí doporučeny pouze ty modely, co nejen odpovídají potřebám dítěte na délku a šířku, ale i splňují požadavky rodičů. V tomto konkrétním případě, kde mělo dítě úzkou a hubenou nožku, byly prodavačkou vybírány pouze modely užších střihů tak, aby dítěti boty dobře „padly“. Dále byly vysvětleny výhody jednotlivých variant s ohledem na značku výrobce, ohebnost, lehkost nebo membránové provedení. Následně byla veškerá vyhovující obuv ještě přeměřením vnitřního prostoru překontrolována. Jak jsme se dozvěděli, boty různých výrobců, byť označeny stejnou velikostí, nemusí být stejně dlouhé, rozdíly jsou někdy i centimetrové. Pak už jsme byli svědky samotného zkoušení, které ukázalo správnost doporučení prodavačky, zvolená obuv padla dokonale. Maminka měla možnost výběru hned z několika párů, které byly pro dítě vhodné. V závěru prodeje byli ještě rodiče poučeni o ošetřování a údržbě. Všichni odcházeli spokojeně, dítě s úsměvem na tváři a s balónkem v ruce.

Před odchodem jsme se zeptali ještě na pár věcí. Zajímalo nás, jaká je kvalita prodávané obuvi a jaké výhody zde svým zákazníkům nabízejí. Dozvěděli jsme se, že počet reklamací bývá v řádů pouhých desítek párů na prodané tisíce párů ročně, což je naprosto famózní poměr dokládající kvalitu prodávaného zboží. Zákazníci zde mají svůj věrnostní program, ve kterém jim jsou poskytovány zajímavé slevy. Také nás zajímalo, proč prodejna neprovozuje vlastní eShop. Dozvěděli jsme se, že je to především z důvodu eliminace špatného výběru podle obrázku, neboť je naprosto klíčové, aby byla obuv dítětem před prodejem vyzkoušena a vybrána podle proporcí nohou a zdravotního stavu bez ohledu na výrobcem deklarovanou velikost.

Ukázalo se, že v tomto obchodě potřebám dětských nohou, stejně tak jako dětským botám skutečně rozumí a vše velmi ochotně vysvětlí. Kvalifikovaný personál je skutečnou devizou tohoto obchodu a přidáme-li velmi velký a pestrý výběr, je obliba tohoto obchodu zcela pochopitelná. Kvalitní a dobře padnoucí obuv je základem správného vývoje dětských nohou, díky ní si v budoucnu můžete ušetřit nezanedbatelné zdravotní problémy. Pokud tedy momentálně sháníte kvalitní a zdravotně nezávadnou dětskou obuv a chcete pro svou ratolest to nejlepší, obchod Žirafka (www.zirafka.com) je pro vás ideální řešení, které můžeme vřele doporučit.