Ekologický způsob života vyznává stále více lidí. Uvědomuje si totiž, že ochrana přírody je velmi důležitá.

Co to však vlastně znamená ekologicky? Třeba to, že třídíme odpad, chováme se šetrně k přírodě nebo třeba používáme ekologické produkty a potraviny. Široký výběr nabízí e-shop Ekonio.cz. Vybírat si zde můžete potraviny i ekologické produkty od různých výrobců, které jsou seřazeny do několika kategorií.

Co vše e-shop nabízí?

Určitě budou zajímavé kategorie domácnost, kuchyně, zdraví a úspora energie. Ale naleznete zde i další zajímavá témata.

Tipy pro vás

  • Kategorie domácnost

Pokud chcete používat ekologické prostředky pro domácnost, zajímavostí jsou například mýdlové ořechy, které se používají na praní prádla. Jejich skořápky obsahují saponiny, což jsou látky s obdobnými účinky, jako má mýdlo. Kromě toho, pokud se používají pro praní při nízkých teplotách, lze je využívat i opakovaně. Šetříte tedy nejen životní prostředí, ale i svoje finanční prostředky.

Úklid domácnosti je velmi důležitý. I pro jeho účely lze využívat ekologické čistící prostředky.

Zajímavou nabídkou je šungitová drť, která zaktivuje tekoucí vodu z kohoutku. Tento přírodní čistič vody můžete používat v jakékoli domácí nádobě.

Věděli jste, že si do domácnosti můžete také pořídit ekologické dekorace? Vyrábějí se z přírodních materiálů. Mezi ty nejčastější patří dřevo nebo různé druhy minerálů.

  • Kategorie zdraví

Většina z nás o své zdraví pečuje. E-shop nabízí ekologické potravinové doplňky a vitamíny. Na své si přijdou také milovníci aromaterapie, která nejen pomáhá zlepšovat akutní i chronické stavy, ale také se může stát účinnou prevencí proti celé řadě zdravotních obtíží.

Kromě éterických olejů si zde zajisté vyberete vonné tyčinky, tělový sprej. Bio roll ony proti nachlazení a další zajímavé produkty.