Česká rodinná společnost GLASSOR s.r.o. je se specializuje na design, výrobu, prodej a export skleněných ozdob a dekorací, které nemusí být vždy jen vánoční. Existují i velikonoční nebo svatební kolekce a sety. Společnost byla založena v roce 2002 a úspěšně navázala na tradici českého sklářství sahající až do 13. století.

Ozdoby i dekorace jsou vyráběny ručně, vždy vyfouknuty tradiční technikou, ručně malovány a zdobeny. GLASSOR každý rok vytváří nové kolekce a vystavuje na světových výstavách designu, jako Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem, NY NOW v New Yorku nebo MAISON&OBJET v Paříži. GLASSOR s.r.o. má své divize v USA a ve Francii.

Vánoce v retro stylu

Vánoční svátky si můžete udělat třeba v retro stylu, ale i tak mohou mít různou podobu. V ozdobách lze nalézt vzpomínky na Vánoce strávené u našich prarodičů v dětství, ale i v moderním pojetí vysoce oblíbeného trendu. Barvou je fuchsiová, výrazně růžová nebo zelená, které nám připomínají pop-art v 60. letech. Pokud si zvolíte tyto výrazné ozdoby, zbytek dekorací můžete pojmout jednoduše a nechat je plně vyniknout.

Jestliže dáváte raději přednost českému retru ve stylu našich babiček, letos je právě jejich čas. Figurky, postavičky a nablýskané ozdoby jsou vánočními stálicemi. Vánoční atmosféru navodí dokonale. Při zdobení je doplňte třeba stuhami v červené a zlaté barvě a výsledek bude dokonalý.

Vánoce v tradičním stylu

Mezi tradiční vánoční barvy patří zlatá, která je letos inspirována hvězdnou oblohu. Vyznačuje se třpytivými ozdobami doplněnými temně modrou, zcela luxusní barvou a dokonalými dekoracemi ve tvaru hvězd. Díky této kombinaci je možné v každém domově vytvořit vánoční atmosféru promítnutou na vánočním stromku i na štědrovečerní a novoroční tabuli.

Letošní kolekce firmy GLASSOR přináší kromě modré i tradiční barvu červenou, doplněnou třpytivými detaily. Slavnostní atmosféru lze doladit speciálními baňkami s rovným dnem, které lze klasicky zavěsit, nebo je originálně vyzdobit jako vázičky na smrkové větvičky. Adventní věnec nebo vaše ubrousky na slavnostní tabuli mohou ozdobit modří ptáčky na klipu, díky němuž je lze jednoduše připnout. Tradiční Vánoce nikdy neztratí své kouzlo.