Když se miminko narodí, je to velká radost. Zároveň se však mohou objevovat i různé zdravotní problémy, na které byste jako jeho maminka měla být připravena. Podíváme se na jeden, který je dnes stále častější, jelikož může postihovat i čtvrtinu kojenců.

Jde o problém dětské koliky, kterou však není problém poměrně jednoduše řešit.

Bolest bříška jako prvotní signál

Pozorujte své děťátko a zjišťujte, zda má vše co potřebuje a zda je po zdravotní stránce v pořádku. Hlavním problémem mohou být bolesti, které dá najevo samozřejmě brekem. Než se podíváme na to, jak řešit bolesti bříška, podíváme se i na několik dalších projevů, které s nesnášenlivostí laktózy mohou být spojeny. Podle nich lze poměrně dobře diagnostikovat daný problém. Samozřejmě vše by měl následně potvrdit i váš lékař. A o jaké projevy se jedná?

  • Nárazové křeče
  • Průjmy
  • Plynatost

Co se v těle vašeho děťátka děje?

Jelikož je ještě malé, může dojít k tomu, že jeho tělo ještě nefunguje tak, jak se očekává. Objeví se takzvaná intolerance laktózy. Jedná se o problém, kdy jeho tělo tuto látku ještě neumí zpracovat. A to má za následek právě dané negativní projevy, jako je ona bolest a další věci. Pozitivem je, že postupem času se tělo naučí laktózu zpracovávat a vše bude opět v pořádku.

Stravu není nutné měnit

Jak zajistit, aby zdravotní problémy vymizely? Není důvod obávat se toho, že budete muset hned v počátku měnit stravu. Stačí jiná věc, a to speciální enzym, který budete do jídla vašemu děťátku přidávat. Ten nahradí standardní procesy v lidském těle, díky čemuž dojde k tomu, že bude laktóza trávena tak, jak má. Vše bude fungovat jako u zdravého jedince, bez nutnosti výrazných změn ve stravě. A to vše až do doby, než se organismus vašeho dítěte přizpůsobí a sám zvládne tuto látku zpracovat. Může to být třeba za pár týdnů, stejně jako tomu může být i za pár měsíců.