Zařídit dětský pokoj není jen tak. Musíte spojit několik prostorů do jednoho. Musí vzniknout prostor, kde si vaše dítě bude kreslit, později se učit a psát si domácí úkoly, místo, kde si děti mohou hrát nejen sami, ale také se svými kamarády a místo, kde budou moci odpočívat a nabírat síly na další nový den.

Zařiďte pokojíček přesně pro vaše děti

Chystáte se přivést na svět nové dítko a potřebujete pro něj pokojíček? Nebo vaše dítě roste a vy máte potřebu mu zařídit pokojíček nově a příhodně k jeho věku? Měli byste myslet na vše. Nábytek, doplňky, funkčnost i estetiku. Musíte vytvořit příjemnou atmosféru, místo, kde se vaše děti budou cítit dobře a kde rádi budou trávit svůj čas.

Správný materiál pro nábytek

Pro dětský pokojíček je ideálním řešením nábytek z lamina nebo dýhy. Je levnější oproti dřevěnému nábytku a není nutno mu věnovat tolik péče. Navíc, máte-li menší děti, oceníte levnější kousky. Děti často vybíjejí svou kreativitu na nábytku, často jej v zápalu hry poškodí. Chcete-li stoleček a židličku, zvolte kvalitní a nezávadný plast.

Kvalita a pohodlí

I když často volíte nábytek v levnější variantě, určitě sledujte také kvalitu. Nábytek v dětském pokoji by neměl být nekvalitní, takový, který může dětem v konečném důsledku ublížit. Děti běžně po bytě běhají, schovávají se do skříní, otevírají stokrát denně šuplíky. Tento nápor musí nábytek vydržet.

Volný prostor

Děti mají spoustu věcí a úložný prostor je důležitý. Pro děti je však důležitý také prostor pro hraní. Naplnit je nábytkem a nenechat žádný nebo minimální prostor pro hry není správné. Děti musí mít dostatek místa, kde se mohou pohybovat i místa, kde si mohou hrát. Máte-li málo prostoru, sáhněte po vestavěných skříních, úložným prostorem pod postelí a podobně.