Pokud se chystáte zařizovat dětský pokoj, myslete na to, že by měl být nejen útulný, ale i praktický. Nevíte – li si rady prohlédněte si dětský pokoj inspirace. Při zařizování mějte na paměti několik důležitých věcí.

Pamatujte na to, že…

Při vybavování dětského pokoje je třeba pamatovat na to, že by se v něm měly nacházet tři základní zóny – zóna na hraní, spaní a na učení. Podle toho volte i nábytek.

Pokud vybavujete dětský pokoj pro nejmenší, je potřeba mít na paměti i některá bezpečnostní opatření – pod okno nepatří křesla, postel ani gauč a to především kvůli bezpečnosti. Pozor je potřeba dávat i na ostré hrany. I volba materiálu je důležitá. Nábytek i výbava celého pokoje by měly obsahovat co nejmenší podíl chemických i syntetických materiálů.

Pro tento případ vám pomůže vyhledávač nábytku.

Kvalitní a nerušený spánek

Zásadní pro správný vývoj dětí je i kvalitní spánek. Proto je velice důležité vybírat kvalitní dětské postele. Pro malé děti jsou velice oblíbené postýlky rostoucí, které se s přibývajícím věkem dají přestavět na klasickou postel. Pro menší prostory jsou ideální postýlky multifunkční či postýlky s úložným prostorem. Při výběru mějte na paměti, že miminko v postýlce několik let poroste. Důležitým aspektem při jejím výběru je i materiál, kterým je nejčastěji dřevo, které by mělo být především robustní, odolné a poskytovat miminku bezpečí a jistotu.

Inspirace na nabytker.cz

Nabytker.cz nabízí některé ze zajímavých kolekcí stylového dětského nábytku. Výhodou nabídky je snadno udržovatelný materiál, volně kombinovatelné dílny, díky nimž můžete vytvářet variabilní a netradiční sestavy, univerzální provedení, které je vhodné jako pro kluky, tak i pro holčičky, praktické bezúchytové části podporující větší bezpečnost nebo třeba jednoduchý hladký design v zajímavých barevných variacích.