Chvíli, kdy se na těhotenském testu objevily dvě čárky si mnoho žen velmi dobře pamatuje. Ta radost, štěstí, možná i slzy, to nezapomenete jen tak. Během tohoto období se zakulacujete a přibíráte na váze. Oblečení, které jste až donedávna nosily, vám začne být těsné a pak už jej neobléknete vůbec. Musíte jít na nákup. Jak si správně vybrat těhotenské kalhoty a sukně?

Noste, co chcete

Těhotenství není nemoc, říká se, takže kromě toho, že můžete s opatrností dělat takřka všechno, můžete také chodit dobře a pohodlně oblečená. Nevzdávejte se džínů a sukní jen proto, že jste v očekávání. Těhotná žena může vypadat dobře v kvalitních a pohodlných džínách i v krásné sukni. Stačí se při výběru držet několika pravidel!

Pohodlí hraje prim

Při výběru musíte myslet zejména na vaše pohodlí. Bříško se bude postupem času zvětšovat a určitě nebude příjemné, když si koupíte krásné džíny, ve kterých si však nemůžete sednout, protože vás tlačí. Dbejte na to, aby byly elastické, strečové a zejména, aby se přizpůsobily vašemu tělu.

Neměly by tedy mít žádné knoflíky a zipy, které by mohly nepříjemně tlačit. Džíny pro těhotné se natahují jako legíny, okolo bříška mají příjemný úplet, který je elastický a může se podle potřeby roztáhnout. Díky tomu by vám džíny měly vydržet po celou dobu vašeho těhotenství. Nemusíte se bát, že takové džíny vypadají jinak, s delším tričkem nikdo nepozná, že na sobě máte právě těhotenské kalhoty.

Vybíráme sukně a šaty

Ani sukně si nemusíte během těhotenství odpírat. Oceníte je hlavně v pokročilejším stavu, kdy vám úplně nemusí kalhoty sedět, kvůli šířce nohavic, obepínají vás a podobně. Sukně vám poskytují dostatek prostoru. I těhotenské sukně mají elastický pás v oblasti bříška, takže se budete cítit pohodlně.

Nesmíme zapomínat také na těhotenské šaty, které bývají rovněž velmi pohodlné a slušivé. V takových můžete vyrazit na večírek, svatbu nebo oslavu narozenin. Kromě toho je můžete zkombinovat v chladných měsících s legínami, punčochami či vysokými kozačkami. A máte outfity pro každé počasí.