Olivový olej má dnes mnoho žen v domácnosti, snad každá jej najde v kuchyni, přidává ho do salátů, zálivek i pro běžné vaření. Jde o zdravější verzi oleje, kterou mnozí lékaři doporučují. I vy jej můžete začít využívat. Přemýšlíte nad tím, proč? Čím je tak zvláštní? Jaké výhody vám vlastně olivový olej poskytne?

Obsahuje esenciální mastné kyseliny

Olivový olej je skvělým pomocníkem, z 55 – 85 procent jej tvoří kyselina olejová. Jde o mononenasycenou kyselinu. Esenciální mastné kyseliny mají dobrý a pozitivní vliv na lidské srdce. Navíc v olivovém oleji najdete omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které vašemu zdraví přináší také spoustu pozitiv.

Železo

Železo je důležité pro správnou funkci imunitního systému a také pro správné vnímání bolesti. V olivovém oleji jej najdete, i když ne v obrovském množství, je tam. Pokud potřebujete do těla dostat železo a chcete to vyzkoušet přirozenou cestou, doporučujeme například špenát. Ten si můžete připravit právě na olivovém oleji.

Vitamín K

Vitamín K je důležitým vitamínem pro správný růst kostí. Díky němu se vápník správně váže do kostních tkání. Je tedy opravdu důležitou součástí procesů v lidském těle. V olivovém oleji najdete dostatečné množství tohoto vitamínu. Kromě jiného pomáhá snižovat ztráty vápníku a pomáhá omezovat řídnutí kostí.

Antioxidanty

Vědecké výzkumy ukazují, že přírodní antioxidanty mají mnoho léčivých účinků, jsou pro lidské tělo opravdu skvělé. Pomáhají pokožce, která je spálená od slunce, krevnímu tlaku, snižování cholesterolu i ochraně před srdečními chorobami. V olivovém oleji najdete také vitamín E, který má na starosti pomalé stárnutí buněk pokožky a vlasů, pomáhá také v bolesti zádových svalů. Vitamín E je vhodný také jako prevence rakoviny žaludku, plic, hlasivek nebo jícnu. Je velmi vhodný také k prevenci Parkinsonovy choroby.