Každá hvězda mluví o józe jako o skvělém pohybu, není to jen cvičení, je to i myšlení, styl života. Chodit na jógu je nyní moderní, tak proč to nezkusit? Vídáte lidi, jak chodí s cvičební podložkou, a přemýšlíte, že do toho také půjdete a vyzkoušíte nějakou tu hodinu? Přinášíme vám důvody, proč cvičit jógu!

Životní styl

Existují lidé, kteří jógu milují, bez pozdravu Slunci nezačínají den, jezdí na různé kurzy, jejich snem je jet přímo do Indie, kde by se učili meditaci a cvičili. Jiní si myslí, že je to jen takové obyčejné protahování, které k hubnutí moc nepomáhá a jiní se jí bojí, protože si myslí, že k tomu automaticky patří také zdravý životní styl, meditace a třeba i veganství. Kladete si otázku, proč cvičit jógu? Odpovíme vám na ni!

Protáhnete tělo

Jóga je skvělým prostředkem pro protažení celého těla, protáhnete tak i svaly, o kterých ani nevíte, že je v těle máte. Jóga se soustřeďuje na pomalý a táhlý pohyb, nic prudkého, rychlého a žádné kardio cvičení. Je tedy vhodná pro ty, kteří mají problémy s bolestí zad, krční páteře. Ideální pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání.

Pomáhá uklidnit tělo

Stres, nervozita a shon, to je běžnou součástí mnoha z nás. Proto je jóga pro mnohé únikem z reality. Na hodinu vypnete, protáhnete tělo, zklidníte mysl. Naučíte se správně dýchat. Jóga umí také zmírňovat stres, napojit se na sebe samu. Umí také pomoci udržet balanc.

Zlepší postavení těla

Většinu dne se hrbíme, někteří mají sedavé zaměstnání, jiní celý den sedí v autě, pobíhají okolo plotny a podobně. Vše působí na vaše záda, na postavení těla. A právě jóga umí obnovit správný postoj, což se odráží na bolesti zad, hlavy a krční páteře.