Prázdniny putují do své poslední čtvrtiny, a co nevidět skončí. Dětem tak začnou opět na deset měsíců školní povinnosti a s nimi i řada závazků. Začátek školního roku se pro rodiče nese ve znamení nákupů nejrůznějších potřeb do školy. Od školního batohu, přes pantofle do školy, až po cvičební úbor. Samotnou kapitolou jsou nezbytné školní pomůcky. Jak je vybírat?

Co musíte pořídit?

Máte-li doma prvňáčka, pak je asi jasné, že budete muset pořídit vše nové, pastelky, fixy, nůžky, tužky, pera, gumy, sešity a mnoho dalšího. Jestliže však doma už máte školáka, který před prázdninami už do školy chodit, pak ze všeho nejdřív zkontrolujte, co se dá použít z loňského roku. Má vaše dítko v penálu nůžky? Pravítko se mu nepodařilo zlomit a guma je téměř netknutá? To jsou všechno věci, které nemusíte pořizovat. Na co se zaměřit, když budete pořizovat nové potřeby?

Pozor na složení

Pastelky, fixy, tužky a pera děti využívají každý den. Říkáte jim, aby je nedávaly do pusy a neokusovaly, ale co si budeme povídat, ne vždycky to dodržují. Proto není od věci myslet na to, z jakého materiálu pomůcky jsou, jaké mají složení. Některé totiž mohou obsahovat nebezpečné ftaláty, které se tak dostávají do dětských tělíček. Vyhýbejte se proto lakovaným pastelkám, gumy vybírejte raději z přírodního kaučuku. Barvy, fixy nebo lepidla jsou nejlepší na vodní bázi.

Jaký pořídit sešit?

Sešity bývají zpravidla vyrobené z recyklovaného papíru, což je bod pro vás. Plusem také je, že jsou tyto sešity o něco levnější a přitom díky nim chráníte přírodu. Díky tomu pořídíte pro své děti sešity, které jsou cenově velmi výhodné a co víc, jsou také šetrnější k přírodě obecně, myslí na ekologii.