Zná to každá maminka, koupí dítěti nové oblečení nebo boty a za chvíli mu už jsou malé a musí se pořizovat další a další. V takové chvíli přemýšlíte nad tím, jestli se to vůbec celé vyplatí, kupovat nové a nové věci. Spousta rodičů tento problém řeší zbožím z druhé ruky, tedy nákupem použitých věcí. Proč ne, pokud jednotlivé kousky nejsou špinavé či jakkoliv poškození, umí posloužit ještě dál. Co však dětem z druhé ruky rozhodně nekupovat?

Boty

U bot je velmi důležité, aby byly nenošené. Boty se totiž vždycky uzpůsobují noze prvního nositele. A každá noha je jiná. Jestliže má první nositel jinou nohu než vaše dítko, pak to může uškodit. Proto se nedoporučuje dávat dětem boty po starším sourozenci. Raději jděte do obchodu a do botiček pro děti investujte. Vyplatí se to!

Matrace

Pořídit matraci do dětské postele z druhé ruky, proč ne? Nová matrace vás vyjde často pěkně draho a děti jsou známé tím, že po ní skáčou, často jí mohou pročůrat a tím pádem se její kvalita snižuje. I tak je nutné koupit matraci vždy novou. Použitá matrace je totiž po původním majiteli vytvarovaná a kvalita není stoprocentní. A děti se vyvíjejí, proto potřebují svou novou matraci, která se vytvaruje podle jejich tělíčka.

Autosedačka do auta

Při výběru autosedačky je nutno postupovat obezřetně, odborníci nedoporučují pořizovat autosedačku z druhé ruky. Nevíte nikdy, zda není nějak poškozená, zda nebyla v bouraném autě. Může být také jakkoliv poškozená a toto poškození nemusí být na první pohled vidět, projevit se může až při autonehodě.

Z hygienického hlediska je nutno pořídit také novou odsávačku hlenů, dudlíky nebo dětský teploměr. Na takovýchto věcech se nevyplácí šetřit, vždycky je dobré investovat a pořídit svým dětem nové produkty. Jde přece o bezpečí a správný vývoj vašich dětí.