Od dob velkého boomu značek se lidé mezi sebou dohadují, co je lepší. Značkové kousky, které by měly být kvalitnější, lepší, příjemnější, ale také dražší versus ty, které na sobě nemají žádnou značku, jsou levné, možná ne tolik kvalitní, ale zase se mohou po čase vyhodit a nahradit jinými a lepšími. Co je tedy lepší? To nejde jednoznačně určit, protože každá strana má svůj argument, který je právě pro ni ten správný, dle kterého se řídí. Někdo značkám podřídí život a neoblékne na sebe něco, co nemá logo známé nebo dokonce konkrétní firmy, jinému je to zcela jedno.

Značka nebo neznačka?

Každá strana má své silné argumenty. Bojovníci za neznačkové oblečení tvrdí, že si raději koupí několik kousků levnějšího oblečení, které na sobě nemá našitou značku a budou mít tak víc možností, co na sebe obléknout. Podle nich značkové kabelky udělají stejnou službu jako ty neznačkové. Ač nejde říci, která strana má přesně pravdu, kabelka značková přeci jen disponuje o něco lepšími podmínkami. Minimálně se využívá lepší materiál, protože se investuje větší finanční obnos do výroby. Pevné švy, příjemný materiál, kvalita zpracování, to jsou parametry, které mnohé přesvědčí. Logo značky už tak může být jen třešničkou na dortu. Co se týče hodinek, u nich většina lidí raději sáhne po známé značce, populární jsou například Armani hodinky.

Bez značky ani ránu

Naopak ti, kteří bojují například za kabelky a oblečení od známých značek. Popisují, že jde o kousky, které jsou kvalitně ušité, vybírán je příjemný a dobrý materiál, díky němuž se oblečení a doplňky neničí a nemusíte tak neustále obměňovat šatník nebo se spokojit po pár vypráních s oblečením bez tvaru a se žmolky. Kabelky zase vydrží každodenní využívání, neloupe se z nich materiál, nemění barvu nebo se neutrhnou. Guess kabelky zkrátka musí něco vydržet, lepší je investice do značky. A navíc si můžete vybírat z široké nabídky nejrůznějších modelů, barev a materiálu.