Zařizujete pro svého potomka dětský pokoj a chcete z něj vytvořit útulné království, ve kterém se bude cítit jako princ nebo princezna z pohádky? Kromě nábytku a stropního světla jistě vybíráte i nějaké ty dekorace. Co takhle dětská lampička nebo světelný řetěz?

Dětský pokoj jako bezpečný přístav dítěte

Kde jinde by se dítě mělo cítit bezpečně, než ve svém vlastním království? Právě tady si může hrát i odpočívat, kreslit i dělat úkoly. Zařídit a vybavit ho tak, aby tohle všechno bylo možné a pokoj byl praktický a útulný zároveň, to není jen tak. Navíc se v něm dítě musí cítit dobře. A to už je docela tvrdý oříšek.

Víte, že když zařizujete dětský pokoj, měli byste místnost rozdělit do tří zón?

  • Zóna na hraní
  • Zóna na spaní
  • Zóna na učení

Na jaké dekorace vsadit do dětského pokoje?

Dětský pokoj v podobě komnaty pro princeznu nebo zázemí automobilového závodníka dítě určitě nadchne, vy se ale nevyhnete tomu, že časem budete všechno vybavení a dekorace měnit.

Nemusí ani jít o to, že se z malého předškoláka stane školák nebo student, stačí, aby si dítě zamilovalo jinou pohádku.

Jak dítě roste, mění se jeho styl, na pokoj má i jiné nároky co do vzhledu i funkčnosti. Ideální je na to myslet předem a vsadit na takové zařízení a dekorace, které umožní snadné proměny.

Polštářky nebo hrací koberec nesmí chybět

Děti milují polštářky s dětským motivem a herní koberec. Ten nutně nemusí být po celé podlaze, stačí i kousek. No a ty polštářky? Nakupte různé povlaky a měňte je dle nálady dítěte.

A co lampičky a světelný řetěz?

Jen jedno hlavní svítidlo v dětském pokoji nestačí. Šetřit na osvětlení dětského pokoje se nevyplácí, dětský zrak se pořád vyvíjí a každá zóna si prostě zaslouží svoje svítidlo.

Dětská lampička vedle postele nesmí chybět, stane se průvodcem na cestě do pohádkové říše snů, v noci zase bezpečnostním světýlkem, díky kterému uvidí dítě na cestu, když bude potřebovat třeba na toaletu. Lampička má své místo i na pracovním stole.

Světelný řetěz dětský pokoj rozzáří

Světelné řetězy mají široké využití, hravě a jednoduše s nimi rozzáříte každou místnost, do které je zavěsíte. Stačí je rozsvítit a o útulnou atmosféru je postaráno.

Do dětského pokoje můžete vsadit na dekorativní řetězy a LED řetězy v mnoha provedení a motivech. Co takhle světelný řetěz s lesními zvířátky? Led světelný řetěz Raketa? Světlený řetěz s plameňáky? Vsadit můžete i na světelný řetěz barevných žárovek nebo květinový světelný řetěz.

Náš tip: Krásně bude vypadat i LED foto světelný řetěz Clippy se sponami pro připevnění fotografií nebo pohlednic.