Ložnice je velmi důležité místo, kde člověk čerpá během spánku novou energii a kde se regenerují jeho orgány i mozek – každá buňka těla. Spánek je pro zdraví člověka klíčový. Pokud člověk dodržuje spánkovou hygienu, lépe odolává stresu a značně si tím prodlužuje život.

Kvalitní spánek zkrátka patří do souboru zdravého životního stylu. Proto je důležité, aby byla ložnice svatyní – místem, kde se bude každý cítit jako v bavlnce. Vybudovat dokonalou ložnici neznamená vyhodit majlant a přeplácat ji luxusním nábytkem. Jak takovou dokonalou ložnici zařídit?

Studené barvy

Pro ložnici se doporučuje použít studené barvy. Je to místnost, která by měla být pravidelně větrána a teplota by měla být chladnější, než v ostatních místnostech. Stejně tak by se měla pravidelně čistit matrace i lůžkoviny. Doporučeno je čas od času čištění ozónem, které skvěle vyčistí interiér od nečistot, zápachů, prachu, roztočů.

Pohodlná postel

Pohodlná postel a kvalitní matrace jsou pro zdravý spánek zásadní. Postel by měla být tak velká, aby se vám na ní dobře spalo a neutlačovali jste se navzájem s partnerem. Někdy je fajn spát tělo na tělo a cítit jeden druhého, po usnutí je dobré mít svůj vlastní prostor a nebudit se tím, že jsme dostali loktem do oka.

Pořádek

K pořádku nepatří jen důkladné vyčištění ovzduší pomocí desinfekce ozónem, ale i pořádek, jako takový. Žádné ponožky pod postelí, trenky na nočním stolku, ledabyle pohozené věci na podlaze či křesle pod oknem. Pro navození klidu a pohody vás nesmí nic rušit.

Přírodní materiály

Přírodní materiály působí jako balzám na duši. Týká se to i povlečení, které by mělo být na dotek příjemné. Klidně si pořiďte dřevěné noční stolky a kobereček z přírodních vláken vedle postele, abyste nestoupli na studenou podlahu, až polezete z postele. Vhodné je také umístění kytky do ložnice. Nedávejte však nic aromatického, aby vás nebolela hlava.