V polovině listopadu mnozí z nás ještě nemají myšlenky na Vánoce, zejména letos, kdy je počasí stále velmi příznivé a ani náhodou nepřipomíná čas, kdy se blíží zima. Naopak stále panuje pozdní babí léto, ale když se na to podíváme z jiného pohledu, do Vánoc opravdu moc času nezbývá. Ohledně sváteční výzdoby však není nutné panikařit. Nicméně nyní je ideální čas na nákup adventních a vánočních dekorací po internetu. Začněte se poohlížet a vybírat. A abychom vám ušetřili čas, pomůžeme vám s inspirací.

Vánoce jsou obdobím, kdy si naše příbytky zdobíme o to více a snad všichni se snaží mít tu nejkrásnější výzdobu. Odevšad na nás sála kouzelná atmosféra, vánoční osvětlení v podobě obrovského množství světýlek, dále svíčky, hvězdičky, zvonky, stromečky, jehličí, jmelí. To vše zaplaví nejen naše domácnosti, ale i obce, města, obchody apod. Tu pravou atmosféru dotvoří nespočet dekorací. A vám by se pár detailů hodilo? Vyšperkujte si letošní svátky novými kousky. Jakými?

Ještě víc světel a svíček!

Obliba světýlek a svíček je stále větší. V minulosti zdobilo dekorativní vánoční osvětlení naše domovy a zahrady pouze v adventních čase, v současné době můžeme různé girlandy, řetězy a světelné drátky vídat v bytech i celoročně. No a na Vánoce? To je teprve ideální doba. Dalo by se říct, že světel není za dlouhých zimních, natož svátečních večerů nikdy dost, takže se zásobte i vy množstvím světýlek, svíček a světelných prvků.

Drátky s LED osvětlením, řetězy, girlandy…tím vším doladíte vánoční atmosféru.

K dostání je i nespočet světelných prvků, ať už to jsou svítící domečky, andílci, za které se vloží čajová svíčka nebo třeba soška anděla s křídly ozvláštněnými LED diodami. Tyto dekorace dodají vaší domácnosti hřejivé teplo a ozdobí byt i během dne, když nesvítí.

Klasické barvy, tvary a materiály

Vánoce jsou tradičním svátkem, a proto jsou stále v oblibě klasické barvy, jako je červená, zlatá a stříbrná, stejně tak materiály, např. dřevo a látky a samozřejmě tvary v pohodě hvězdiček, vloček, zvonků, stromečků apod. Za typickou dekoraci s bohatou tradicí lze rovněž považovat betlém. V moderním pojetí nabízí krásné možnosti, jak si jimi byt vyzdobit.

 

Tyto dekorace spojují tradici i modernu zároveň. Dřevo, typické symboly a to vše v moderním pojetí. Skvělé doplňky do vánočního interiéru.

Tradiční tvary se neztratí ani dnes. Drobné přízdoby využijete při výrobě adventního věnce nebo vánočního svícnu. Závěsné vločky a zvonky imitující zmrzlý sníh či led jsou dokonalou ozdobou do okna.

Sob, sněhulák, anděl

Pokud něco z vánočních atributů převažuje, pak to jsou dekorace se soby a sněhuláky v severském stylu a také andělé, případně andělská křídla. V případě sobů a sněhuláků jde o látkové figurky (plyšáky) oděné do stylových zimních oblečků nebo dřevěné dekorace. Andílky můžete pořídit v mnoha variantách, od keramických, plechových, skleněných, dřevěných, až po látkové. Tyto prvky působí v interiéru velmi příjemné, dodají mu život, šmrnc, rozveselí i ochrání.

Sobíky a sněhuláky se zamilují hlavně děti. Potěšte je stylovou výzdobou, se kterou si i pohrají.

Andělé patří k symbolům Vánoc a vnesou do vašeho bydlení klid. Navíc vás ochrání od všeho zlého. Anděl strážný by měl být v každém domově, i v tom vašem.

Moderní dekorace

Už vás omrzela klasická sváteční výzdoba, kterou považujete za kýčovitou? I vy máte možnost pořídit vánoční dekorace, které jsou jednoduché, ale v efektních provedení.

Závěsné ozdoby ve velmi jednoduchém stylu mají rovněž své kouzlo. Kulaté baňky jako z ledu, kovové vločky s kamínkem nebo plechové srdíčka, stromečky a hvězdičky s jemným reliéfem se budou krásně vyjímat na moderním stromečku.

 

Vánoční atmosféru ještě více podpoří skleněné svícny, které v žádném případě nepůsobí kýčovitě, ba naopak vytvoří u vás doma kouzelnou a romantickou atmosféru.

Vánoce jsou o tvoření

Vánoce jsou časem, během kterého výzdobu vytváříme, aranžujeme, hrajeme si s ozdobami a zapojujeme naši fantazii. Obvykle si mnozí z nás sami zhotovují adventní věnec, ze kterého se poté 4 týdny před Vánoci radujeme. Může mít různorodou podobu, záleží na tom, na co si troufnete. Jednoduchou variantu lze zhotovit z tácu, podnosu či je možné využít různé plastové květináče, nádoby a ikebany. Na ně nebo dovnitř se vloží svíčky a doladí adventními dekoracemi. Udělejte si tvořivý večer, zapojte děti a užije si spolu krásné předvánoční chvilky.

Vánoční aranžmá nesmí chybět v adventním čase, ani na sváteční tabuli u Štědrovečerní večeře.

Udělejte si krásné Vánoce, dokupte vánoční a adventní ozdoby, radujte se z nádherné výzdoby, která vám tento čas ještě více zpříjemní. Vše pořídíte na e-shopu harasim.info, speciality na bytové zahradní dekorace.