Portrait Beauty Winter Woman Model Brunette

Zimní bunda vás sice zahřeje, ale příliš parády s ní neuděláte. Chcete – li být trendy a šik, investujte do zimního kabátu. Pokud zvolíte ten správný střih a materiál, bude vám kabát sloužit několik sezon.

V nabídce jsou dámské zimní kabáty z různých materiálů a různých střihů. Co tedy sledovat při výběru?

Zaměřte se na…

Vzhledem k tomu, že v kabátu budete trávit několik měsíců, je potřeba volit pečlivě ten pravý model. Vybírat byste měla podle vaší postavy. Volbou správného střihu zvýrazníte své přednosti a skryjete nedokonalosti postavy.

Kromě střihu hraje také důležitou úlohu materiál, barva a v neposlední řadě bude asi rozhodovat i cena.

Pro zimní plískanice jsou ideální kabáty kašmírové, které vás zahřejí. Volit můžete také různé druhy podšívek. Pro svou vyšší cenu jej však preferuje ne každá žena.

Obdobnou variantou je vlna, která lépe snáší déšť i sníh.

Kabát podle postavy

Dobře zvolený kabát vyzdvihne vaše přednosti nebo naopak pomůže zakrýt menší nedostatky.

  • Malá postava

V tomto případě se vyhýbejte kabátům dlouhým, ty totiž opticky ještě zmenšují. Pokud přeci jen chcete kabát delší, volte k němu boty na vyšším podpatku.

Ideální délka je pod zadečkem či do půli stehen. Iluzi delších nohou pomůže vykouzlit pásek, který si uvážete o něco výš.

Vhodné nejsou ramenní vycpávky, velice elegantně působí projmutý výstřih.

  • Vysoká postava

Vy naopak máte výhodu, můžete si dlouhý kabát dovolit. Pouze se vyhněte výrazným vzorům či svislým proužkům.

  • Kila navíc

Pokud vám příroda nadělila kypřejší tvary, je potřeba volit kabát, který dobře padne a kopíruje postavu. Ideální je kabát zúžený v pase, pomůže vytvarovat ženské křivky. Vyhýbejte se zbytečným detailům a velkým kapsám. Ty by vám ještě mohly nějaké to kilo opticky přidat.

Co se týče barevného provedení, vybírejte spíše barvy tmavší.

Ideální volbou pro výběr dámského zimního kabátu je web INSPIRATER.cz, kde se soustřeďují nejlepší nabídky ze všech eshopů.