Přemýšlíte, proč jsou lidé okolo vás úspěšnější? Vychází jim prakticky vše, na co sáhnou. Ihned mají novou práci, která je baví, nacházejí partnera, kterého jim můžete závidět, hubnou, posilují celé své tělo, no zkrátka jsou děti štěstěny. Jsou to úspěšní lidé.

Úspěch je nutno si zasloužit

Těmto lidem povětšinou nic nespadne do klína „jen tak“. Jsou to lidé cílevědomí, kteří, když něco chtějí, jdou si za tím. Úspěch povětšinou závisí na věcech, které jsou všem velmi dobře známé. Proč jsou tedy tito lidé úspěšnější? Všechny tyto znalosti převádějí do praxe.

Mají své sny

A to jak v soukromém životě, tak i pracovním. Mají v životě cíl, vizi čeho by chtěli dosáhnout. Na rozdíl od jiných si však úspěšní lidé za svým snem jdou. Nenechají se odradit ničím. Zaměří se na konkrétní věc a nepoleví, dokud to nedostanou. Na své cestě však respektují druhé a okolí. Zaměřují se na sebe. Pokud chtějí lepší práci, soustředí se na výkon, chodí na kurzy, hledají své limity a zvyšují je.

Jsou upřímní

A to nejen k okolí, ale především k sobě. Jestliže se chtějí stát zpěvákem či zpěvačkou, ale nevyzpívají ani jeden tón, pak si to přiznají a jdou od toho. Upřímnost je dnes velmi vzácná, proto se tito lidé odlišují od ostatních.

Moje chyba

K životu patří prohry. Zatímco ostatní lidé viní všechny okolo, rodinu, kolegy v práci, špatný systém a podobně, úspěšní lidé řeknou „ano, je to moje vina“. Z chyb se můžeme skvěle poučit, zjistit, co bylo špatně a příště to napravit. I chybami se člověk učí.

Nevymlouvají se

„S hubnutím začnu hned zítra.“ „Na kurz angličtiny se přihlásím příští semestr.“ „Já to udělám zítra, pozítří, příští týden…“ Výmluvy, výmluvy a zase jen výmluvy. Úspěšní lidé začínají hned, nečekají, až bude nový den, nový týden, nový měsíc, nový rok.