Síla a výhody olivového oleje jsou známé snad všem, mnozí si bez něj neumí představit svou kuchyň. Perfektně se hodí k dochucování salátů, zálivek, ale také k běžnému vaření. Věděli jste však, že olivový olej najde své využití také mimo kuchyň? Můžete jej využít například také v kosmetice. Zde také velmi dobře pomáhá.

Pomoc pro vlasy

Extra panenský olivový olej je skvělým pomocníkem pro vlasy. Díky němu jsou krásně lesklé, posílené a vypadají zdravě. Olivový olej dodává poškozeným vlasům vitalitu a vitamíny. Máte-li roztřepené konečky, skvělé vám pomůže v jejich obnově. Jak jej nejlépe využít? Aplikujte je do vlasů a nechejte přes noc působit.

Nalijte si do dlaně menší množství olivového oleje, promněte a poté rukama vmasírujte do vlasů, po celé délce, rozčešte. Chcete-li olivový olej nechat působit přes noc, doporučujeme zaplést do copu, na polštář dát starý ručník, abyste jej nezašpinili a jděte spát. Ráno si umyjte vlasy šamponem tak, jak jste zvyklí. Ani nemusíte používat kondicionér.

Pomoc pro nehty

Jestliže potřebujete vyživit nehty, dodat jim na kráse a jemnosti, pak vyzkoušejte olivový olej. Stačí jej nahřát, aplikovat na nehty, potažmo na ruce. Věnujte dostatečnou péči nehtovému lůžku a kůžičce okolo nehtů, pořádně do těchto místo olej vetřete. Následně na ruce nasaďte rukavice, můžete použít běžné rukavice (pod ně dejte igelitové rukavice, ať si je nezamastíte) nebo použijte klasické hydratační rukavice. Nechte působit přes noc. Ráno zbytek oleje odstraňte papírovým kapesníčkem.

Pomoc pro pokožku

Olivový olej je skvělým pomocníkem pro vaší pokožku. Jednou za měsíc doporučujeme aplikovat olivovou kúru. Ze všeho nejdřív proveďte peeling celého těla, díky němu se zbavíte odumřelých buněk a vaše tělo bude jako znovuzrozené. Následně vezměte trochu zahřátého olivového oleje a natřete celé tělo. Oblékněte si, pokud možno starší pyžamo (kde nebude vadit případné mastné skvrny) a jděte spát.

Olivový olej můžete aplikovat také na lokty a kolena, jednou za týden si můžete připravit pleťovou olivovou masku.