Potřebujeme: asi 400g cukety, 500g brambor, 1 menší cibuli, 2 vejce, 200g tvarohu, 120g ovesných vloček, sůl, trochu pepře, 100g rostlinného másla na smažení.

Omyjeme cuketu a brambory. Omytým cuketám ořízneme konce a brambory oloupeme. Nakrájíme cibuli a cuketu s bramborami nastrouháme na jemno. Do toho vmícháme vejce a tvaroh.

Přidáme půl kávové lžičky soli, špetku pepře, důkladně promícháme a necháme tak půl hodiny odpočinout. Pak na pánvi rozehřejeme rostlinné máslo a do něj vkládáme udělané placičky z těsta. Tak po 4 minutách placičky otočíme a pečeme z druhé strany. Po upečení dáváme na papírové ubrousky, aby se nám odsál přebytečný tuk.

Mám vyzkoušené, že místo cukety lze použít i mrkev nebo celer. Dále lze tyto bramboráčky ozdobit třeba ředkvičkovou pěnou. A tu uděláme tak, že omyté ředkvičky rozmixujeme na hodně jemnou kaši, kterou necháme na sítku okapat od přebytečné vody. Poté smícháme buď s bílým jogurtem, tvarohem nebo zakysanou smetanou. Podle chuti můžeme i osolit. Touto pěnou pak můžeme bramboráčky ozdobit.