Velmi oblíbená hračka nejen rodičů, ale také miminek. Rodiče doufají, že kolotoč děti na chvíli zaujme a oni budou mít pár chvil odpočinku. Jde také o jednu ze skvělých metod pro usínání. Existuje spousta variant, spousta druhů. Jak mezi nimi vybrat ten pravý kousek pro vaše miminko?

Kolotoče pro vaše miminka

Můžete si pořídit hned několik druhů kolotočů, vybíráte mezi elektrickým, natahovacím nebo na baterky. Jsou velké kolotoče, které obsahují několik plyšových zvířátek a podobně. Někdo ovšem raději sáhne po jednoduchém a jemném kolotoči. Jak vybírat ten pravý? Na co dát pozor?

Základní výběr

Základní výběr – elektrika, natahování nebo baterie? Elektrika může být problematická, protože musíte postýlku mít vedle zásuvky, což ne vždycky jde. Nejčastěji jsou k dostání dětské kolotoče do postýlky na baterky, které umí hrát asi čtvrt hodiny, což může miminko uspat. U některých modelů je nutno měnit baterky poměrně často.

Plast nebo plyš

Vybíráte také materiál a to buď plyšový, kde figurují plyšová zvířátka nebo plastový, kde zase najdete figurky plastové. Spousta maminek automaticky sahá po plastových kouscích, protože jsou omyvatelné. U plyšových to jde hůř, ale zase jsou ty hračky pro děti příjemnější.

Kdy dětem kolotoč pořídit?

Většinou jej můžete dostat od někoho jako dárek pro miminko. Pokud ano, prvních šest týdnů miminko vidí jen na velkou krátkou vzdálenost, takže to v tuto dobu nemá smysl. Později se zrak začíná zlepšovat, takže v tuto chvíli je dobré vzít dětský kolotoč a umístit jej nad postýlku, kde zaujme dětskou pozornost. Děti tak budou mít o svou zábavu postaráno.