Pokud máte svou oblíbenou vůni, není nad čím přemýšlet. Jestliže však chcete vůni změnit nebo hledáte alternativu, je potřeba vůně zkoušet. Pokud nechcete za parfémy utrácet jmění, můžete si také pořídit imitace parfémů.

Dámské vůně

Dámské vůně se dělí na několik kategorií.

Orientální vůně mají velký obsah exotických esencí orientálních rostlin, vzácného koření a dřevin. Jsou to vůně těžké a proto jsou ideální spíše pro večerní, společenské příležitosti.

Květinové vůně jsou svůdné a luxusní. Převažují v nich esence květů ovocných stromů, jasmín a pižmo. Jsou vhodné pro denní nošení, ale i pro společenské události.

Osvěžující vůně jsou charakteristické čistou linií a převládají v nich esence něžných květů mezi něž patří lilie, fialky, šeřík, pivoňka nebo třešně, které podtrhují koření a složky dřevité. Tyto vůně jsou vhodné pro denní a odpolední příležitosti.

Vodní vůně v sobě skrývají sladkokyselé vůně ovoce a vodního melounu. Do nabídky těchto vůní sahají především ženy sportovně založené.

Pánské vůně

I pánové mají rádi příjemné vůně. Také oni mohou vybírat z několika kategorií.

Citrusové vůně jsou osvěžující a nalezneme v nich tóny nejen citrusů, ale i zelených listů a jsou ideální především pro muže mladé.

Květinové vůně jsou charakteristické pro muže romantické a zvláště tehdy, jestliže jsou podpořeny esencemi dřevitými a kořeněnými.

Sportovní vůně jsou určené pro ty muže, kteří dávají přednost sportovnímu stylu života. Nalezneme v nich především levanduli a bazalku.

Elegantní vůně jsou kořeněné a jsou vhodné pro muže, kteří pracují v kanceláři. Jsou také ideální vůni pro večerní aktivity.

Velký úspěch mají i napodobeniny parfémů. Velký výběr naleznete v e-shopu esensino.cz.