Chystáte se na první dovolenou s vašimi ratolestmi a přemýšlíte nad tím, na co nezapomenout a jak vybrat to správné místo? V nabídce je celá řada možností – dovolená first minute – poskytuje široký výběr z různých druhů pobytů, all inclusive – nemusíte se o nic starat, můžete se věnovat dětem a dovolenou si užít, dovolená last minute či levná dovolená u moře. Přinášíme několik tipů.

Doprava

Existuje hned několik alternativ:

Letecky – tento způsob přepravy je nejrychlejší, dosti bezpečný a můžete jej zvládnout i s velmi malými dětmi. Malé miminko ovšem nemá nárok na vlastní sedadlo, takže vzdálenost by neměla být příliš velká. Větší děti potřebují zabavit, takže je vhodné s sebou přibalit nějaké cestovní hry nebo časopisy.

Automobilem – výhodou je, že můžete kdykoliv zastavit a nejste omezováni počtem zavazadel.

Autobusem – tato alternativa je vhodná spíše pro rodiny s většími dětmi.

Výběr destinace

To je asi ten nejtěžší výběr, který je potřeba velice pečlivě zvážit. Pro malé děti nejsou vhodné destinace s odlišnými klimatickými podmínkami a větším časovým posunem. Důležité je přihlédnout k dobrým hygienickým podmínkám a velkou roli hraje i bezpečnostní situace dané země.

Při výběru pláže malé děti ocení spíše písek, větší zase pobřeží, kde je možnost potápění. Vhodná jsou letoviska spíše klidnějšího a rodinného rázu. Některé děti uvítají animační programy, které povětšinou hotely pro rodiny s dětmi nabízejí.

  • Ubytování

Při výběru destinace je vhodné brát zřetel i na formu ubytování. V nabídce je celá řada různých typů hotelů či apartmánů. Využít můžete také služby wellness center, hlídání dětí nebo již zmíněné animační programy pro děti.

Ubytovací místo by nemělo být daleko od pláže a také vzdálenost do centra letoviska by neměla být velká.

Stravování

Ideální je pobyt all inclusive, při kterém se nemusíte starat o žádné jídlo. V nabídce je pestrá škála různých druhů jídel, čerstvé ovoce a zajištěn je i dostatečný pitný režim.