Pracovat během mateřské dovolené? Pro některé ženy naprosto nemyslitelná věc, pro jiné, bohužel stále nutnost. Jít minimálně na brigádu nebo alespoň do práce na poloviční úvazek musí stále víc a víc maminek. Některé jsou samoživitelky, takže se jim peníze navíc vždycky hodí, jiné zase chtějí přilepšit rodinnému rozpočtu. Když je v rodině někdo, kdo se o miminko na pár hodin postará, není to problém.

Práce z domu na mateřské

Stále víc a víc oblíbenou možností je home office. Ten dnes provozuje spousta lidí, nejen ti, kteří jsou na mateřské dovolené. Jste v podstatě doma, nemusíte docházet do firmy, a pokud to jen maličko jde, práci si rozvrhnete přesně tak, jak potřebujete. Představujete si to tak, že budete pracovat, jakmile si dítě dá dopoledního nebo odpoledního šlofíka, času bude dost. Budete pracovat jen pár hodin denně, podle potřeby. Jaká je však realita?

Naplánováno to můžete mít opravdu velmi dobře. Ráno vstanete, miminko nakrmíte, přebalíte, chvíli si s ním budete hrát a pak jej uspíte. To je doba, kdy zapnete notebook a začnete pracovat. Naplánováno je to skvěle, to určitě ano, ale každá maminka vám potvrdí, že ne vždycky tomu tak skutečně je. Když dítko usne, poté co celou noc plakalo, máte sotva náladu na to zapínat notebook a začít pracovat.

Než se s dítkem sžijete

Pokud chcete pracovat z domu na mateřské, pak je určitě dobré si na začátek nenabírat spoustu práce najednou. Každý den s dítkem je nevyzpytatelný, když mu rostou zoubky, bude plakat, bude nevrlé a v takovém případě nemůžete sednout k notebooku. Nesmíte zapomínat také na úklid, práci doma, vaření, praní a podobně. Práce doma na mateřské určitě jde, pracuje tak spousta maminek, home office lze také časem vychytat. Chce to jen trochu tréninku, denního režimu a uvidíte, že si najdete způsob, jakým fungovat a pracovat z domu spolu s miminkem.