Rozhodli jste se k renovaci podlahy, ale nemůžete sehnat kvalitního podlaháře? Letní měsíce vás lákají k postavení pergoly, ale svépomocí si na to netroufáte? Vaše ovocné stromy potřebují ořezat, ale kvalitní zahradník žádný v okolí není a nevíte, kam se obrátit? Sehnat kvalitního řemeslníka na jakoukoliv práci je často oříškem, který zabírá mnoho času a hodně lidí je z nesehnání zodpovědných pracovníků ve stresu. Způsobů, jak shánět řemeslníky je více – otevřít katalog firem (polovina z nich nefunguje), poptat se známých a příbuzných, zadat druh činnosti do vyhledávače a postupně proklikávat všechny společnosti, které vám displej zobrazí. Nebo také můžete zadat poptávku a jen čekat, až se vám řemeslníci ozvou sami. Trh poptávek je poptávkový portál, který vám přesně toto umožňuje.

Jak poptávky fungují?

Princip poptávkového portálu je velice jednoduchý. Na webových stránkách trhpoptavek.cz v jednoduchém, ale podrobném formuláři zadáte přesně typ práce na jakou hledáte řemeslníka a z jakého oboru. Zadat můžete také kraj, aby se vám neozvali řemeslníci z druhého konce republiky. Kromě řemeslných prací můžete poptávat také různé produkty nábytku nebo potřeby ke stavebnictví, zahradnictví a dalších. Nabídka firmy vám přijde na váš email, který při zadávání také zadáte. Z došlých emailů si již sami vyberete, kterému řemeslníkovi nebo řemeslné firmě zakázku svěříte. Shánění řemeslníků tak máte téměř bez starostí a ušetřený čas můžete věnovat své rodině, koníčkům nebo jiné práci.

Buďte konkrétní

Poptávky firem specifikujte co nejpřesněji, ušetříte tím čas nejen sobě, ale i společnostem, které se na vaší poptávku ozvou. Čím více bude vaše poptávka přesná, tím pověřenější firma nebo pracovník budou. Při poptávce produktů nebo zboží buďte také, co nejvíce konkrétní a jistě brzy v emailu objevíte nabídku, která bude přesně odpovídat vašim požadavkům.