Šatní skříň je nejoblíbenějším kouskem nábytku v každé domácnosti. Využití najde nejen v ložnici, ale také v předsíni či dětském pokoji. Dokonale zaplní prostor a veškeré oblečení najde své místo. V tomto článku jsme pro vás sepsali pár tipů na to, jak vybrat šatní skříň dle toho, aby splnila vaše očekávání.

Rozměr

Je třeba brát v úvahu, kam budete skříň pořizovat a jaké prostorové možnosti máte k dispozici. Skříně do předsíně by měly mít především menší hloubku, aby nezabíraly moc místa. Většinou se do těchto skříní schovává zimní oblečení, jako jsou teplé zimní bundy a další věci, které často nepoužíváte. Skříň do ložnice, záleží opět na dostupné velikosti místnosti, pořiďte s dostatečnou hloubkou, alespoň 60 cm, budete tak mít prostor pro zavěšení oděvů a zároveň pro úhledně poskládané oblečení.

Typ šatních skříní

Na výběr je nespočet skříní, které nabídnou libovolnou šířku, výšku, barvu a mnoho dalšího. Vybírejte vždy dle prostorových možností a kombinujte také barevné provedení s dalšími kousky nábytku ve vašem interiéru. Oblíbená je bílá šatní skříň, kterou lze kombinovat opravdu s čímkoliv. Pokud máte menší místnost, zvolte skříně s posuvnými dveřmi, které nebudou zabírat tolik místa. Můžete si vybrat i zrcadlové dveře, které opticky prostor zvětší. Důležitým aspektem je také vnitřní uspořádání skříně, které by mělo disponovat šatní tyčí a policemi, kde budete mít snadno poskládané oblečení.

Materiál

Jak již bylo zmíněno, k dispozici je nespočet skříní. Dejte si záležet na výběru, nejen co se designu týče, ale především funkčnosti a použitého materiálu. Nejpoužívanějším materiálem je laminovaná dřevotříska, která je odolná vůči poškození a je k dostání v mnoha barevných variantách či imitacích různých dekorů dřeva. Milovníci přírody mohou zvolit masivní materiál, hojně užívána je borovice. Tato varianta je sice dražší, ale kvalita je zaručena a vydrží opravdu dlouhá léta.