Nejde o běžné navlékání korálků, jak si mnoho lidí myslí. Při korálkování se dají vyrábět nejrůznější tvary, takže není problém vytvořit si náušnice třeba v podobě zvonečků nebo kytiček. Pro malé děti nejde o zrovna nejvhodnější činnost, obvykle se totiž pracuje s drobnými korálky, které by snadno mohly vdechnout či spolknout.

Větší děti, které jsou schopné přesně dodržet návod na daný šperk, si najdou zajímavou zábavu. Není potřeba nic, co by se v domácnosti nedalo najít – nit na šití v barvě použitých korálků nebo vlasec, nůžky, drobné korálky (tubičku je možné sehnat od 12 Kč) a případně háčky na náušnice,nebo zapínání.

Pro seznámení s technikou tohle vybavení bohatě stačí. Kdo by se později chtěl šití z korálků věnovat víc, měl by si ve specializovaném obchodě pořídit nitě určené právě ke korálkování, drátky, ze kterých si bude moci sám vyrábět některé kovové komponenty a samozřejmě kleště – neocenitelnou pomůcku právě při výrobě kovových součástek.

Fantasii se meze nekladou. Obvykle stačí naučit se několik málo základních stehů a později přidat nebo ubrat korálek, pracovat s více barvami, či vzory různě kombinovat.

Na Internetu se dají najít stovky návodů s popisy různé kvality. Začátečníkům bych doporučovala fotonávody, na kterých je nejlépe vidět celý postup, ale rozhodnout se už musí každý sám.

.