Nablýskané molo, záře reflektorů a světoznámá jména. Hlasitá hudba, dech se tají a přehlídka začíná. V zákulisí shon a napětí. Řeč ovšem není o přehlídce, kde jsou modelky nad 180 cm ale účinkující mají sotva 130 cm. Správně jste pochopili, že dnes bude řeč o módě pro děti.

V roce 2019 budou převládat základní barvy. Šedá, černá, bílá. O pestrost nepřijdete, protože na světových molech je vždy základ oblečení z tlumených barev a bundy, mikiny či jiné svršky a doplňky budou hravé.

Dětská nebo „dospělácká“

Dětská móda je na míle vzdálená od té pro dospělé, a přitom je tak stejná. Zarážející a přesto pravdivé. Módní návrháři předních světových značek vychází z při tvorbě z módy pro dospělé, zároveň se do dětského textilu snaží vnést hravost, jedinečnost a zakomponovat dětskou nevinnost. Příkladem může být módní dům Moshino. Ten je známý svou originalitou, a tak trochu jiným pohledem na módu.

Jak je to na celosvětovém poli?

Pro rok 2019 vyrazili do boje s motivem hračky, které má doma snad každé malé dítě. Obrázek milého plyšového medvídka na mikině. Na dětech vypadá senzačně. Zajímavostí je, že tohoto roztomilého plyšáka naleznete i v módě pro dospělé. Je totiž jasné, že každý dospělý se čas od času chce vrátit do svých dětských let, a být opět bezstarostným.

Do pár stovek

Když nahlédneme do oblasti levného dětského textilu, narazíme na zajímavé kousky především s motivy oblíbených hrdinů z animovaných seriálů. Oblíbená Paw Patrol nebo neohrožený požárník Sam? Není problém toto oblečení získat i s přijatelnou cenovkou. Navíc minimálně pro rok 2019 stále populární.