Dřevo je věčný materiál. Používáno bylo odjakživa na celou řadu účelů. Kromě toho, že se díky němu ohřejeme, dokáže nám pomoci také s praktickou stránkou života. Dřevěné boty, dřevěné kolébky, rakve, dřevěné roubenky, to vše provázelo naše předky od narození až do smrti. Dřevo neztrácí své možnosti využití ani v současné době.

Chcete být originální?

Pak si pořiďte například propisku vyrobenou ze dřeva, dřevěnou schránku na vizitky anebo dřevěnou krabičku na fotografie. Ta poslouží nejen jako luxusní dárek, ale také jako praktická ochrana fotografií a případně i flash disku před poškozením. V poslední době se stále častěji objevují také dřevěné pánské motýlky, které se mohou pochlubit různým dekorem. Velmi oblíbené jsou také dřevěné krabičky na čaj, které mohou sloužit také jako část firemní propagace. Věřte tomu, že čaj uložený do dřevěných krabiček bude chutnat úplně jinak než ten, který vyjmete z plechové dózy nebo dokonce necháte v papírové krabičce.

Prostor pro poklady

Dřevěné krabičky mohou být také dokonalou skrýší pro vaše tajné poklady, které nemá spatřit nezasvěcené oko. Krabičku z přírodního dřeva je možno vhodně dekorovat a případně opatřit také zámkem, aby vám vaše poklady nikdo nedobyl. Krabičky z přírodního dřeva se tak mohou stát báječným dárkem pro malé slečny. Přírodní materiál je vhodný ale také pro uložení šperků a dalších cenností. Díky pevnosti jim poskytne dostatek bezpečí i při hrubší manipulaci a zároveň je ochrání před negativním vlivem pobytu na světle. Krabičky větších rozměrů můžete ale použít také pro bezpečné ukládání hraček a v neposlední řadě i ovoce a zeleniny. Dřevo má v tomto ohledu zkrátka nepřeberné množství využití.

Zabalte dárky originálně

Dřevěná krabička je vhodná také k neotřelému způsobu zabalení dárků. Chcete-li trochu stupňovat napětí obdarovaného, zabalte dárek do nejmenší krabičky a tu vsuňte do krabičky jen o málo větší. Takto můžete postupovat, až dokud nedostanete dárek obřích rozměrů, i přesto, že uvnitř bude ukrývat drobný šperk. Obdarovanému tak dáte najevo, jak moc vám na něm záleží, a proto jste si dali práci s vymýšlením důmyslného způsobu balení jeho dárku.