Všechny maminky vědí, že pokožka miminka je velmi citlivá a tudíž náchylnější k nejrůznějším alergickým reakcím, vyrážkám nebo ekzémům. Je nutno dbát na správnou péči o dětské oblečení, čímž se předchází podráždění a možným dalším problémům. Jak správně prát a žehlit oblečení pro vaše nejmenší?

Nepodceňujte výběr

Už na začátku, kdy jdete do obchodu a vybíráte jednotlivé oblečky, přemýšlejte, jak je budete následně udržovat. Některé oblečky mohou být sice hezké, ale často velmi nepraktické. Dejte proto raději přednost bavlně, což je materiál, který je krásně měkký, pohodlný a příjemný pro dětskou pokožku.

Perte nové oblečky

Ač vy hoříte nedočkavostí, až si obléknete nový svetr či kalhoty, které jste si pořídili v obchodě, miminkům nikdy neoblékejte nově koupené oblečení bez vyprání. Samozřejmě může být vše čisté, může to i hezky vonět, ale nikdy nevíte, kdo kousek oblečení držel před vámi v ruce, co všechno oblečení během svého putování do obchodu zažilo. Navíc v něm mohou zůstat ještě z výroby chemikálie.

Vyhněte se ručnímu praní

Při praví v ruce se nikdy neodstraní bakterie a špína tak dobře jako v pračce. Proto je tyto kousky lepší prát v pračce. Ideální je 60 stupňů, které umí odstranit vše, co na oblečení být nemá.

Správný prášek, žádná aviváž

Pro praní dětských věcí je dobré používat speciální dětské prací prostředky. Najdete je v každém supermarketu či drogerii. Neobsahují mnoho chemických látek, jsou určeny pro citlivou dětskou pokožku. Také je dobré omezovat aviváž, protože tak může dětskou pokožku podráždit.

Dětské prádlo žehlete

Některé maminky to nedělají, nicméně pokud budete dětské oblečení žehlit, prádlo se změkčí a odstraní se také zbylé bakterie, které na prádle mohou zůstat a to i po vyprání. Oblečení žehlete naruby a platí to zejména pro dětské spodní prádlo.