Přejete si, aby vaše dítě nejen sedělo u televize nebo počítače, ale aby se také věnovalo sportu? Pak mu jděte dobrý příkladem a ukažte mu, jak zábavné je sport dělat. Už od malička jej můžete brát se sebou na výlety na kole, na různé výšlapy v rámci turistiky, také jej můžete brát coby diváka na vaše sportovní utkání, stačí mít oporu v druhém rodiči. Jakmile začne dítě chodit, můžete se podívat na odrážedla pro nejmenší a některé mu vybrat.

Odrážedlo, míč, hřiště

Pokud chcete děti přivést k pohybu a začít s ním sportovat, volte aktivity, na které stačí. Malé dítko může začínat právě s pomocí odrážedla 3 v 1. Jde o šikovné odrážedlo, které poroste s ním. Nejdříve bude sloužit jako trojkolka, později jako skvělé odrážedlo, na kterém se naučí držet balanc a bude hračkou přejít na klasické kolo.

Výbornou variantou, jak začít s dítkem se sportem, je i větší míč. Menší není příliš ideální, malé děti na něj šlapou a to vede k pádu. Je proto lepší velký míč, do kterého se jim lépe kope, trefuje, ale také se jej lépe zvedá a hází.

Šikovná jsou i domácí dětská hřiště. Můžete je koupit s mnoha prvky. Dítě tak může mít na zahradě houpačku, skluzavku, prolézačku, hezký a užitečný je i dětský domeček, kde se hrají obzvlášť rády holčičky. Když jim do domku navíc koupíte dětskou kuchyňku, bude zde vařit zdravá jídla dlouhé hodiny od jara do podzimu.

Naučte děti to, co umíte sami

Hrát fotbal, házet míčem do koše, skákat panáka, skákat přes švihadlo, také válet sudy, skákat v pytli, hrát badminton a mnohé jiné jde i na malém prostoru. Využijte rovnou i kopcovitou zahradu, dvorek, terasu. Dovolte dětem nakreslit si křídami panáka a skákat i na terase. Budou venku, v pohybu, drobné otřesy a hluk terasa i vy určitě zvládnete.

Mnohé kvalitní hračky nejen na venkovní použití najdete na internetových stránkách ministerstvohracek.cz. Podívejte se a kupte svým dětem to, co vám doma chybí.