Máte pocit, že zařídit dětský pokojíček pro školáka je jednoduché? Určitě bude potřeba nějaký skříň, postel, židle, stůl. Možná nějaké úložné prostory, komoda a podobně. Nic na tom přeci není. Pro školáka je však velmi důležitý správný výběr židle a psacího stolu. Výběr by se měl držet několika pravidel, které pomohou vybrat ty správné kousky.

Co dál v pokojíčku?

Děti potřebují místo, kde budou mít úložný prostor a tím nemyslíme místo jen pro oblečení a školní potřeby, ale také pro hračky. Ideální jsou krabice, poličky, boxy a podobně. To vše může pomoc při úklidu. Postel je nezbytností, děti potřebují kvalitní a pevnou postel a také kvalitní a pevnou matraci. Musí se naučit správnému držení těla, což pevná matrace jen podpoří.

Vybíráme psací stůl

Máte-li doma školáka, pak se bez psacího stolu neobejdete. Dnes je k dispozici tolik různých modelů, barev, základních sestav, že často nevíte, který kousek vybrat. Stoly klasické, rohové, multifunkční, spojené s postelí nebo rostoucí psací stoly. Poslední zmíněné jsou skvělou volbou, protože vydrží opravdu dlouho. Jestliže má rostoucí psací stoly navíc polohovací plochu, je to jen dobře. Stůl by měl mít šuplíky, kde se uloží učební pomůcky, sešity a podobně. Větší pokoje snesou volně stojící stůl, ty menší ocení zase multifunkční řešení, kdy je postel se stolem dohromady. Psací stůl je důležitý umístit k oknu, kde na něj dopadá denní světlo. Důležitá je také lampička.

Vybíráme židli

Ke každému psacímu stolu je nutná také židle. A její výběr je velmi důležitý, můžete jí koupit za pár korun, ale zrovna ta nemusí být úplně kvalitní a vhodná pro děti. Kvalitnější kousky jsou přirozeně dražší. Dětská židle by měla mít ergonomicky tvarovaný sedák a také by měla být polohovatelná. Židle by dále měla mít také područky, které zajistí oporu rukou.