Z úst dětí neustále slyšíte prosby typu „maminko, já bych chtěl pejska. Maminko, od Ježíška si přeji pejska“. Jednou to přijít muselo i váš potomek zatoužil po chlupatém čtyřnohém kamarádovi, který by s ním trávil čas. Jako každé dítě vidí jen to hezké. S pejskem je spousta zábavy, legrace. Nicméně je s ním také spousta starostí.

Skvělý kamarád a parťák

Jde o skvělého kamaráda a parťáka, dítě se díky němu může spoustu naučit. Za pejska bude mít jistou zodpovědnost, bude myslet na potřeby druhého. Jde o živého tvora, který potřebuje určitou a pravidelnou péči. Musíte se připravit, že i když pejska koupíte dětem, bude se o něj starat celá rodina. Budete řešit různé drobnosti, kdo půjde s pejskem ven ráno, kdo pozdě večer, kam s ním, když jedete na dovolenou, kdo ho vyvenčí odpoledne.

Část volného času mu určitě musíte věnovat. A pes není na pár dní, ale v rodině s vámi bude žít 8 až 14 let. Pokud je dítě starší, brzy může odejít na vzdálenější škodu, odejde z domu úplně a vám zůstane pejsek, který bude potřebovat vaší péči. I s tím si budete muset poradit a vyřešit tuto situaci.

Zamyslete se..

Ještě předtím, než přinesete domů chlupatou kuličku, ze které budou děti nadšené, pak si položte několik zásadních otázek. Zvládnete vše skloubit dohromady? Péči o děti, práci, domácnost a péči o psa? Když pořídíte štěně, musíte myslet na to, že bude potřeba dát mu spoustu času, vychovat jej. Co budete dělat, když pojedete na dovolenou nebo někam na víkend? Kam psa umísíte?

Kdo ho bude venčit? Tyto a další otázky budete muset řešit. Pokud si ve svém diáři najdete čas na pravidelné procházky s pejskem, děti se budou v povinnostech okolo chlupatého mazlíčka střídat a zapojí se rodina, pak nic nebrání tomu, abyste si pejska pořídili.