Zdraví potravin je velké téma, o kterém lidé velmi často mluví a řeší jej. Není se čemu divit, je nutno o své zdravé pečovat a dávat pozor, co jíte. Když neřešíte svou váhu, pak můžete bez větších problémů nabírat na váze. A to není vůbec nic dobrého. Když k tomu ještě navíc pravidelně necvičíte, pak se to na vaší postavě projevuje. Někdy konzumujeme potraviny, které se zdají na první pohled zdravé. Jaké jsou však ve skutečnosti?

Zdravé potraviny

Jsou občas potraviny, které jsou pro tělo prospěšné. Obsahují minerální látky, vitamíny, bílkoviny a spoustu dalších a dalších věcí. Existují však potraviny, které sice na první pohled zdravě vypadají, ale ve skutečnosti zas tak zdravé nejsou. Jaké potraviny to mohou být?

Sušené banány

Říkáte si, čerstvé banány jsou pro tělo skvělé, proč by nemohly být i ty sušené? Mají sice stejné látky jako čerstvé banány, ale navíc jsou v nich látky, které zvyšují chuť, přidává se do nich cukr a často se jednotlivé kousky hluboce mrazí.

Knackebrot

Knackebroty a tomu podobné křehké plátky lidé konzumují ve snaze, že jim to pomůže v hubnutí. Existuje hned několik různých kousků a druhů. Nicméně není to úplně tak skvělé pro vaše tělo. Tyto kousky mohou obsahovat škodlivé oleje.

Potraviny bez lepku

Gluten neboli lepek je bílkovina, která je obsažená v zrnech. Pomáhá míchat mouku s vodou. Běžně lidem nevadí, ale pokud máte problémy s lepkem nebo se u vás rovnou objevuje nesnášenlivost na lepek. Každý kdo má tyto problémy, měl by se lepku vyhnout. Jinak ovšem není nutno je konzumovat, protože mohou obsahovat různé přísady, které pro tělo nejsou nejlepší.

Konzervované ovoce a zelenina

Výrobci přidávají do zeleniny v konzervách různé omáčky, ocet a další suroviny, které nejsou pro tělo dobré. Některé plechovky mohou dokonce obsahovat tři polévkové lžíce cukru!