Lupy jsou nepříjemné onemocnění, které vám jednoduše vadí. Když na sobě máte černé tričko nebo svetr, objevují se nevzhledné lupy i na něm a to při pracovní schůzce nebo kdekoliv jinde není moc příjemné. Navíc vás může pokožka hlavy nepříjemně svědit, takže se jich snažíte zbavit. Jenže šampony, různé kondicionéry a séra do vlasů vůbec nepomáhají. Co s tím udělat? Jak se lupů jednoduše, možná i přírodním způsobem, zbavit?

Nepříjemné lupy

Samozřejmě je důležité dívat se na příčinu problému. Lupy se ve vlasech objevují z nějakého důvodu. Můžete je odstranit s pomoci přírodních metod, ale pokud se budou vracet, problém bude někde jinde. Vyzkoušet však můžete jednu z těchto metod.

Tea tree olej

Tea tree olej působí blahodárně na vaše vlasy. Zlepšuje se celkově pokožka hlavy, pomůže od lupů, ale pomáhá vlasy posílit nebo je také zbavit vší. Tento olej má antibakteriální a antifungální vlastnosti, které vlasům prospívají.

Přidejte 8 až 10 kapek tea tree oleje do 200 ml vašeho běžného šamponu. Umyjte si vlasy tak, jak jste zvyklí, ale nechejte šampon působit na pokožce hlavy, aby se absorboval tea tree olej. Poté důkladně opláchněte.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je zázrakem na vaše vlasy. Má antifungální vlastnosti, když je nefiltrovaný a úplně organický, můžete jej využívat k léčbě svědivé a suché pokožky. Obsahuje různé kyseliny, pomáhá pH pokožky vaší hlavy.

Smíchejte jeden díl jablečného octa s jedním dílem vody. Umyjte vlasy tak, jak jste zvyklí a aplikujte na mokrou hlavu. Vmasírujte pořádně do pokožky hlavy a nechejte 15 minut působit. Poté opláchněte.

Surový med

Nabízí velkou spoustu přínosů pro tělo, pro vaše vlasy. Jde o zvlhčující látku, která napomáhá vlasům dodat vlhkost a vyživuje je. Aplikujte na pokožku hlavy zředěný med (90% medu a 10% vody) a nechejte působit 3 až 5 minut. následně opláchněte vodou.