Těhotenství je krásná doba, vy si ji užíváte plnými doušky. Ovšem někdy na vás útočí spousta informací, varování, pověr a dobře míněných rad. Ne všichni tomu věří, ale přeci jen, když něco slyšíte, alespoň malá pochybnost ve vás vrtá. Je to ve skutečnosti tak, jak se říká? Opravdu to bude tak? Řešíte to, možná tomu věříte, bojíte se toho nebo dokonce máte z daných pověr opravdu velký strach.

Pověry a mýty

Jsou tady odjakživa, těžko s nimi můžete bojovat nebo jakkoliv je řešit. Prostě tady jsou, sprovodit ze světa je nemůžete. Co však dělat dál? Jak to řešit? O těhotenství koluje mezi ženami spousta pověr a mýtů. Jaké jsou ty nejčastější a hlavně nejšílenější? A rozhodně není dobré jim věřit a podléhat jim!

Nesahat na kočky, škodí to miminku

Jedna z nejčastějších pověr, kočky vás samy o sobě neohrozí, nemusíte se bát. Neohrozí ani miminko ve vašem bříšku. Co může být problém? Když jste alergická na kočičí srst, protože to můžete spadat do většího rizika toxoplazmózy, kterou mohou kočky přenášet. A toto onemocnění poté může způsobovat potrat nebo předčasný porod.

Konzumace červených plodů znamená červené tváře miminka

Naprostý nesmysl, kterým bohužel některé ženy věří. Červené plody (jahody, maliny, papriky, rajčata a jiné) obsahují vysoký obsah vitamínů a podporují vývoj a růst miminka. Navíc může pomoci snížit riziko vrozených vývojových vad.

Koukání na horory zajistí ošklivé dítě

Thrillery a horory asi nejsou pro nastávající maminku to pravé ořechové, napětí a strach zvyšují stresový hormon a někdy to může znamenat, že budou ženy citlivější a vnímavější. Nicméně co se vzhledu týče, můžete se dívat na kdejaký krvák, nic to s miminkem neudělá.

Když spíte na zádech, miminko se dusí

Není to tak děsivé, jak to působí a vypadá. Jestliže jste zvyklá spát na zádech, pravděpodobně tak budete spát do doby, dokud to bude pohodlné. Později zjistíte, že to pro vás není nic dobrého, protože můžete trpět nevolností, závratěmi, budete mít problémy s dýcháním a podobně. Miminku to však nijak neublíží.