Jako správní rodiče se snažíte udržet děti v bezpečí a dopřát jim všechno, co potřebují a chtějí. Domov se snažíte udržovat tak, aby děti neměly možnost se jakkoliv zranit. Věděli jste však, že děti se mohou zranit takřka kdekoliv? Nemusíte mít zrovna patrový dům či byt, ve kterém je schodiště nebo třeba skleněné prostory, kde by děti mohly přijít k úrazu jedna dvě. Nebezpečí na děti číhá takřka všude, a ač nezabráníte asi stoprocentně ničemu, protože úrazy se mohou stát takřka kdekoliv, můžete byt či dům maličko zajistit, čímž se budete snažit předejít dětským úrazům.

Bezpečí pro všechny

Přivádíte dítě do zavedené domácnosti, která předtím nemyslela na ochranu dětí a na to, aby všechno bylo „baby friendly“ tedy vhodné pro děti? Nemusíte měnit celý vzhled domácnosti, jednoduše vyzkoušejte zabezpečení bytu. Vyplatí se investovat menší částky a ochránit tak nejen děti, ale také svou pohodu, kdy se nebudete bát, co se kde stane. Co je dobré pořídit do bytu či domu?

Skříňky a šuplíky

Otevírání skříněk a šuplíků je nejoblíbenější dětská zábava. Jenže to není bezpečné – mohou si přivřít prsty, ublížit si, vytáhnout těžký šuplík. Navíc by mohly obsahovat nebezpečné věci jako čisticí prostředky, léky, nože a mnoho dalšího. Raději investujte do úchytek a krytek, které mohou dětem znemožnit šmejdění ve skříňkách a zásuvkách.

Bezpečí pro okna

Okno je třeba zabezpečit tak, aby je nemohlo otevřít. Stále se vyvíjejí nové technologie, které dětem zabraňují otevření, ale nikdy nevíte. Můžete pořídit dětský zámek, který brání otevření okna. Pokud disponujete balkonem, pak jej můžete nechat zasklít, mezery mezi ochranným zábradlím vyplňte.

Zásuvky

Speciální krytky do zásuvek asi netřeba představovat, díky nim děti nebudou strkat prstíky a jiné předměty do zásuvek a nehrozí jim tak zásah elektrickým proudem a úraz, který může být velmi vážný.