Pravidelné cvičení, alespoň třikrát týdně, strava, která vypadá na osmdesát procent vyváženě, ano někdy je potřeba zhřešit, návštěvy všech lékařů v rámci preventivní prohlídky. Když začne být venku zima, nosíte čepice a šály, abyste nenachladli, a v létě zase na tělo používáte krémy s ochranným faktorem, aby se pokožka nespálila. Pečlivě udržujete kondici, vaše zdraví je na dobrém stupni, přesto se necítíte dobře? Máte pocit, že je pořád něco špatně?

Fyzická i duševní stránka

Pokud je po fyzické stránce vše v pořádku, lidé nechápou, co se může dít. Ovšem psychické zdraví je stejně důležité, možná i důležitější, než to fyzické. Duši nevyléčíte s pomoci léků, vyšetření, operace a podobně, jako fyzické zdraví. Tělo bývá propojeno s duší, takže pokud je něco špatně s duší, signály se mohou projevovat také na fyzické schránce. Budete například unavení, budete mít bolesti břicha, pocítíte nevolnost. Jak o duševní zdraví pečovat?

Všeho s mírou

A opravdu všeho. S mírou se stresujte, protože někoho to umí vybudit k lepším výkonům, s mírou také odpočívejte, sportujte, sledujte televizi, jezte, pijte alkohol, cvičte, spěte. Poslouchejte své tělo, ono vám samo nejlépe řekne, co potřebuje. Někomu stačí spát sedm hodin, jiný potřebuje devět. Když však budete jen sedět doma, bez aktivních podnětů, cpát se mastným a kalorickým jídlem, duševní pohody nedosáhnete.

Utvářejte si vazby

Ať už to jsou vazby rodinné, která je základem pro spoustu jedinců, dobré vztahy utužují a udržují rodinu. Nebo vztahy přátelské, protože i ty jsou pro rozvoj duše a psychické pohody důležité. Vytvořte si také příjemné pracovní prostředí, mít okolo sebe kolegy, se kterými táhnete za jeden provaz, pomáháte si, případně spolu vycházíte. To jsou všechno drobnosti, které tvoří vaší psychickou pohodu.