Také nemáte rády ty maminky, které se pyšní, že jejich miminko spí klidně celou noc? Vzbudí se maximálně jednou, na jídlo a pak zase krásně spí dál, až do rána. Zatímco vaše miminko spí neklidně, v noci se několikrát budí, vstává velmi brzo ráno a nedopřeje rodičům chvíli lenošení ráno?

Když dítě brzo vstává

Venku je ještě pořád tma, všichni spí. Jen ti, kteří vstávají velmi brzo ráno do práce, se možná nyní probouzí. Ve chvíli, kdy jste byly bez dětí, v tuto dobu jste nevěděly o světě a sladce spaly. Dnes vstáváte k postýlce a vlastně v tuto chvíli začíná váš běžný den. Důvodem je vaše miminko, které už hlásí, že je vyspinkáno a chce začít „žít“. Jak si s dětmi prodloužit ranní spánek?

Dítě ve vaší posteli

Mnozí odborníci od spaní v posteli rodiče odrazuje a my se s tímto názorem ztotožňujeme. Když se však probudí ráno v pět, vezměte ho k sobě na chvíli do postele. Mnoho miminek teplá postel nebo jen přítomnost rodičů upokojí a jsou ochotní si chvíli přispat nebo jen tak lebedit.

Změňte režim

Pokud to jde, posuňte večerní režim ukládání. Tím pádem se vám posune celý denní režim, ale v některých případech to určitě může pomoci. Jestliže jako rodiče žijete spíše večer a rádi si přispíte, navykněte na to i své dítě.

Nevrhejte se hned k postýlce

Není třeba se ihned vrhat k postýlce, jakmile uslyšíte dětské kňourání. Dopřejte dítěti čas, aby se naučilo chvíli být samo. Samozřejmě nemyslíme, aby plakalo dlouhé minuty a vy stále ležely v posteli, ale někdy to dětské žvatlání může ustat a miminko zase na pár chvil usne. Můžete mu do postýlky dát i hračky, které může zkoumat a hrát si s nimi.