Máte pocit, že to zvládnete. Přece jste chodila občas na nějakou tu brigádu, možná i na půl úvazku někam do práce. Udržovala jste trvale kontakt se svými kolegyněmi, občas i s prckem šla na návštěvu, účastnila jste se teambuildingu i pravidelných setkání. Ač jste tohle všechno absolvovala, teď je to opravdu. Ne jen na pár hodin nebo na pár dní. Ale natrvalo.

První den je záhul

Nemusí to tak být. Stačí se na to dopředu připravit, vše potřebné udělat s předstihem, aby vás pak nic nepřekvapilo. I když se připravíte, první den bude tak maličko výjimečný, vracíte se do staré práce, ale za tu dobu jsou vaši kolegové přece jen jiní. Firma může používat nový program, jiné postupy a to už je věc, kterou vy až tak dobře neznáte. Vyzkoušejte pár našich rad, které se mohou hodit.

Dobře se vyspěte

Spánek je důležitý a maminky na mateřské vědí, že je to luxus, kterého se ne vždy dostává. Jdete-li však po dlouhé době do práce, budete nervózní. Neponocujte, běžte spát brzo. I když jste možná zvyklá na zápřah s dětmi, toto bude zcela něco jiného. Dejte si třeba sklenici vína pro lepší spaní.

Dejte si ráno na čas

Obvykle vám trvá vypravit se půl hodiny? Dejte si první den na čas. Budík si nařiďte i o hodinu dopředu. V klidu si dejte svůj ranní čaj, možná je čas na sprchu, snídani, namalujte se a oblékněte. Vycházejte do práce s časovým předstihem. Dejte si pozor, ať nezaspíte, protože už to znamená stres.

Nechte si pomoct

Je jasné, že v práci bude plno nových věcí. Nové systémy, noví kolegové, nové postupy. Svým způsobem jde o nové zaměstnání. Proto když nebudete něco vědět, nechejte si poradit. Nikdo nebude předpokládat, že budete hned za hvězdu a všechno zvládnete na jedničku.