Nadarmo se neříká, že jsou Češi národem pejskařů. Psů a koček je totiž u nás na obyvatele nejvíce v Evropě. Psa nebo kočku má doma polovina domácností.

Pokud patříte k těm, kteří doma nějakého toho chlupáče mají, a občas si s péčí o něj nevíte rady, tak právě vám je určena nová služba Kauflandu.

Jak sestavit jídelníček s ohledem na na věk a rasu, ale i třeba jak se postarat správě o zuby. To a mnohé další přináší sekce „Veterinář radí“, kterou najdete na webu Kauflandu. Ke spolupráci byli osloveni odborníci napříč veterinární oblastí, ať už jde o lékaře – veterináře nebo třeba specialisty na veterinární stomatologii. Vyjma zajímavých rad v různě zaměřených článcích můžete využít také pravidelných online chatů.

Poradí jak správně cestovat
V zimě se řada z nás chystá na hory, a ač se to nezdá, blíží se také termíny jarních prázdnin. Pokud se chystáte cestovat i se svým čtyřnohým kamarádem, jistě využijete tipy na pohodlné cestování se psem.

Věděli jste například, že každý pes by měl být připoutaný? Pokud není možnost zajištění bezpečnostními pásy, určitě pejska umístěte za speciální mříž či do přepravního boxu. Při prudkém nárazu nebo brzdění by mohlo dojít ke zbytečnému zranění psa nebo posádky vozu. Nezapomeňte také na krmení a dostatek tekutin, přibalte i oblíbenou hračku.

„Pejska před cestou nekrmte, hrozí torze žaludku. Toto opatření musí striktně dodržovat zejména majitelé velkých plemen. Během cesty psa pravidelně venčete, i zvíře se potřebuje dostatečně protáhnout a napít vody. Mějte na paměti, že krmivo pro psa, ať už suché nebo vlhké, by mělo být uchovávané při teplotě pět až 25 stupňů a podávané psovi by mělo mít 15 až 20 stupňů, stejně jako voda. V žádném případě nenechávejte psa v uzavřeném autě a už vůbec ne na přímém slunci. Snadno se přehřeje a může dojít dokonce i ke kolapsu,“