Dovolené jsou v plném proudu a vy se chystáte s rodinou na dovolenou? Poprvé to bude tak trochu jiná dovolená, kdy jedete i se svým miminkem? Jistě víte, že to bude chtít větší úsilí při balení, budete potřebovat věci, které jste dřív nepotřebovali. Už si sepisujete seznam, na co rozhodně nezapomenout? My vám přinášíme tipy, co sbalit!

Cesty s nejmenšími

Cestování s miminky už dnes není raritou, ať už jedete na chatu nebo dokonce k moři. V hotelích se snaží přizpůsobovat všem klientům, tedy i těm s malými dětmi. Cestování je však s miminky o něco náročnější, ne však nemožné. Když se velmi dobře připravíte, sbalíte vše potřebné, užijete si skvělou dovolenou!

Kočárek, autosedačka…

Bez kočárku se neobejdete takřka nikde, zvláště cestujete-li s miminky. Autosedačka je absolutní nutností, když jedete někam autem. Do auta se budou pro vaše miminka hodit třeba chrániče pásu s veselými medvídky nebo praktický nákrčník, který slouží také jako opěrka hlavy. Když miminko usne, pohodlně se opře.

Hygienické potřeby

Kosmetická taštička je další důležitá věc, v ní by měli být přípravky na opruzeniny, na bodnutí hmyzem. Vhodné jsou antibakteriální ubrousky, desinfekční voda, vlhčené ubrousky. Nezbytné jsou také opalovací krémy, i když miminko držíte ve stínu, pro jistotu jej speciálním krémem pro dětskou pokožku namažte.

Deky, spací pytle

Dečky nebo spací pytle jsou skvělou letní alternativou oproti peřinkám. Jsou skladné a co víc, můžete je využít do letadla, na sezení nebo také na přebalení. Výhodou jsou také skládací deky, které zaberou minimum místa a je možno je využít pro mnoho situací.

Hračky, dudlíky

Používá-li vaše miminko dudlíky, nezapomeňte jej přibalit sebou. Na hračky taky nezapomeňte, vezměte nějaké hračky do letadla, do auta. Zkrátíte tak miminkům dlouhé cestování nebo také čekání.