Máte první dítko, už jste se společně sžili, máte nastavený svůj denní režim, který vám vyhovuje. S partnerem jste chtěli dvě děti a tak je pomalu čas plánovat to další. Ale kdy? Někdo jej chce ihned, ať je to pak „odbyté“, děti mezi sebou budou mít jen minimální věkový rozdíl, což může být dobře, jiní zase čekají, užijí si první dítě, věnují se mu a následně si opět vychutnají druhé dítko. Jak to tedy s druhým těhotenstvím je? Kdy je ideální doba na druhého potomka?

Každý to má jinak

Ano, každý člověk to má jinak, ovlivňuje to řada faktorů jako například kariéra, biologické hodiny, zdravotní stránka, existenční jistota, stěhování do nového, problémy s prvním dítětem a podobně. To vše má vliv na druhé dítě, tedy na plánování druhého dítěte. Kromě toho samozřejmě má vliv na plánování druhého dítěte zdravotní stránka. I když by například chcete miminko, příroda se k tomu může stavět jinak.

Tělo potřebuje regeneraci

Těhotenství a porod je zásah do lidského těla. Po porodu některým ženám padají vlasy, mají problémy se zuby. Ať rodí přirozeně nebo císařským řezem, tělo se potřebuje regenerovat. Měly by se doplnit zásoby železa nebo kyseliny listové, které jsou pro zdravý růst a vývoj plodu velmi důležité. Tělo by si mělo jednoduše odpočinout a opět nabrat síly, které na druhé těhotenství bude potřebovat.

Kdy je ta správná doba?

Asi nikdo vám neřekne přesně, kdy je ta ideální doba. Je to velmi individuální, podle zdravotního stavu ženy. Doporučuje se však otěhotnět v době 18 až 23 měsíců po předchozím porodu. Není to však zákon. Jestliže je vše v pořádku po zdravotní stránce a samotná žena nemá problém, můžete všechny doporučení a statistiky hodit za hlavu a směle se pustit do plánování druhého potomka.