Děti milují sladké. Čokoládky, bonbony, oplatky, zákusky a spoustu dalšího. A známe babičky a dědečky, ti i přes výslovný zákaz dětem podstrčí nějakou tu sladkost, na přilepšenou. Ovšem cukr je to poslední, co by se mělo objevovat na talířích malých dětí. Proč je vlastně cukr pro děti špatný? Proč by se měly vyvarovat sladkostem?

Cukr občas neškodí

Ano, jestliže si děti dají čokoládu jednou za měsíc a běžně mají vyváženou a zdravou stravu, pak to zas až tolik nevadí. Kromě toho se děti naučí, že čokoláda a další sladkosti jsou k dispozici jen výjimečně a v dospělosti je tak nebude trápit nadměrná konzumace sladkostí a problémy s váhou.

Navíc, pokud si děti dají sem tak lízátko nebo čokoládu a tráví celé dny venku, není to problém. Dnes však dětská generace víc než venku tráví svůj čas u počítače, kde jednou rukou hrají hry a druhou se ládují chipsy a čokoládou. Každodenní konzumace cukru je špatná a má negativní vliv na život a životosprávu dětí.

Sladké už odmalička

Všichni rodiče chtějí svým nejmenším dopřát to nejlepší a také to, po čem touží. Cukr samozřejmě také musí být ve stravě, tělo jej potřebuje. Nicméně tento cukr je obsažen v ovoci, v přílohách (těstoviny, chléb, rohlíky, brambory a podobně) a nepatrně také v zelenině.

Dochází k tloustnutí

Cukr ve sladkostech a dezertech obsahuje bílý rafinovaný cukr a ten není pro lidské tělo tím správným. Nadměrná konzumace cukru se ukládá v těle a to může způsobovat dětskou obezitu. A ta jak známo je nebezpečná pro všechny děti. Ovlivňuje řadu orgánů a funkcí v těle.

Výkyvy energie

Děti nadopované cukrem obvykle mají spoustu energie. Ta však rychle vymizí a děti se mohou stávat línějšími. Mohou jen tak polehávat na gauči, sledovat pohádky v televizi a přitom mlsat nějakou tu nezdravou svačinku. Omezte tedy konzumaci cukru u svých dětí ihned. Vyplatí se to.